Blondynka na Kubie - op. Twarda

Rodzaj produktu: literatura podróżnicza
Producent: National Geographic
Język: polski
Kategoria
Ameryka Pn / Kuba
Menu / Literatura podróżnicza
Oceń, napisz recenzję
Ocena:

Napisz recenzję >>

Produkt niedostępny

Cena: 47,99 

59,00 zł

Dostępność produktu w księgarni ArtTravel.pl:
- Łódź: niedostępny

Opis

Beata Pawlikowska – pisarka i podróżniczka, autorka audycji „Świat według Blondynki” w Radiu Zet, tym razem wyrusza na Kubę. A o Kubie, Fidelu Castro i słynnym Che krążą legendy – Beata Pawlikowska wyrusza więc ich śladem, poznając na własnej skórze prawdziwy smak tropikalnej wyspy i obserwując, jak życie zmienia wspaniałe rewolucyjne ideały. Dla jednych to niezwykły człowiek, lekarz i żołnierz, bohater kubańskiej rewolucji, dla innych na zawsze pozostanie mordercą. Słynny Che towarzyszy odwiedzającym Kubę turystom na każdym kroku: jest w księgarniach, na ręcznie malowanych obrazkach sprzedawanych na targowiskach, na czapkach i koszulkach, na murach i plakatach.
– Kim był naprawdę? Wybrańcem losu, który poprowadził naród kubański do wolności, czy mordercą, któremu profesja lekarza pozwalała skuteczniej zabijać ludzi? – pyta polska podróżniczka i przemierza wyspę Fidela Castro z zamiarem odkrycia prawdy. W niezwykłej podróży towarzyszy jej Flegmatyczny Anglik, Szalony Hiszpan, niezliczone zastępy tajnych agentów oraz… dzieła Che Guevary, które czyta bezustannie – w autobusie, na plaży, w hotelu – przekonana, że znajdzie w nich prędzej czy później odpowiedź.
W barwnej relacji nie brakuje opisów bujnej kubańskiej przyrody, malowniczych miast i miasteczek oraz polujących na turystów mieszkańców wyspy. Dla autorki Kuba to wyspa tajemnic: „Nie ma tu niczego, a jednak jest wszystko. Nie ma lekarstw, ale wszyscy są zdrowi. Nie ma żywności, ale nikt nie głoduje. Nie ma pieniędzy, ale wszyscy są zamożni. Brakuje swobód obywatelskich, ale nie ma żebraków ani bezdomnych dzieci na ulicach. Każdy obywatel dostaje w pracy darmowy obiad. Każde dziecko dostaje w szkole dwa posiłki. A ludzie tak namiętnie oddają się muzyce, jak nigdzie indziej na świecie.”
Całość uzupełniają zdjęcia i rysunku autorstwa Beaty Pawlikowskiej.

Informacje dodatkowe

Kod 9788360006214
Rodzaj produktu literatura podróżnicza
Wydawca National Geographic
Autor Beata Pawlikowska
Język polski
Oprawa twarda
Ilość stron 240
Wymiary / mm 205 x 235
ISBN 83-60006-21-0
EAN 9788360006214

Napisz recenzję

Oceniasz: Blondynka na Kubie - op. Twarda

Jak oceniasz ten produkt? *

  Słaby Dobry Bardzo dobry Świetny Wybitny
Oceń produkt