Bieszczady, przewodnik, Rewasz
  • Bieszczady, przewodnik, Rewasz

Bieszczady

Rodzaj produktu: przewodnik
Producent: Rewasz
Język: polski
Data wydania: 10-05-2017
Kategoria
Europa / Polska / Góry i Pogórza / Bieszczady
Menu / Przewodniki
Oceń, napisz recenzję
Ocena:
Produkt niedostępny

Cena: 31,90 

36,00 zł

Dostępność produktu w księgarni ArtTravel.pl:
- Kraków: niedostępny
- Łódź: niedostępny
- Warszawa: niedostępny
- Gdańsk: niedostępny

Opis

Przewodnik ten to obszerne i szczegółowe kompendium wiedzy o Bieszczadach podane w przystępnej i przejrzystej formie. Rozdział Dlaczego w Bieszczady to wstępna charakterystyka tej grupy górskiej; pomaga zorientować się czego można spodziewać się po pobycie tutaj, a czego raczej tu nie znajdziemy. Rozdział O Bieszczadach ogólnie ujmuje bieszczadzkie sprawy niejako „z lotu ptaka” – opowiada czym są Bieszczady i jaka była ich historia. Głębszą wiedzę o regionie zawiera rozdział Bieszczadzkie tematy, gdzie w krótkich artykułach omówione są najciekawsze zagadnienia historii, geografii, przyrody, etnografii i socjologii Bieszczadów dawniej i dziś.
Część szczegółowa przewodnika opisuje poszczególne pasma górskie. Są nimi: Wysoki Dział czyli pasmo Chryszczatej i Wołosania, pasmo graniczne od Łupkowa do Roztok Górnych, masyw Łopiennika i Falowej, pasmo graniczne od Roztok do Ustrzyk Górnych z Jasłem, Rabią Skałą i Wielką Rawką, Połonina Wetlińska, Połonina Caryńska, masyw Tarnicy i Halicza z pasmem granicznym aż po przeł. Użocką, Przedgórze Bieszczadzkie (Otryt i Żuków) oraz okolice bieszczadzkich zalewów: solińskiego i myczkowieckiego. Opisano zejścia z pasma granicznego na Słowację.
Najobszerniejszą część przewodnika stanowi Słownik miejscowości zawierający szczegółowe informacje krajoznawcze i wszystkich miejscowościach na omawianym terenie, w tym także nieistniejących.

Informacje dodatkowe

Rodzaj produktu przewodnik
Wydawca Rewasz
Rodzaj przewodnika tekstowy
Język polski
Zakres Polska podkarpackie
Data wydania 10-05-2017
Wydanie XVI
Oprawa miękka
Ilość stron 424
Wymiary / mm 120x165
Wysokość / mm 22
Waga / gr 425
EAN 9788362460908
ISBN 978-83-62460-90-8

Recenzje i oceny Klientów

Najlpeszy (Robi)
Oceń produkt
Najlepszy przewodnik po Bieszczadach. Szczerze polecam dla tych co chcą dowiedzieć się czegoś więcej o tych wspaniałych górach. (20.08.2017)

Napisz recenzję

Oceniasz: Bieszczady

Jak oceniasz ten produkt? *

  Słaby Dobry Bardzo dobry Świetny Wybitny
Oceń produkt