Beskid Żywiecki Przewodnik Rewasz

Dostawa od 0zł
Rodzaj produktu: przewodnik
Producent: Rewasz
Język: polski
Data wydania: 2006
Kategoria
Europa / Polska / Góry i Pogórza / Beskid Żywiecki
Menu / Przewodniki
Oceń, napisz recenzję
Ocena:

Napisz recenzję >>

Produkt niedostępny

Cena: 42,99 

49,00 zł

Dostępność produktu w księgarni ArtTravel.pl:
- Łódź: niedostępny

Opis

Beskid Żywiecki to największa obszarowo i najwyższa grupa Beskidów Zachodnich. Jest to obszar mocno zróżnicowany pod względem ukształtowania powierzchni, przyrody i krajobrazu, a także pod względem turystycznym i kulturowym.
Beskid Żywiecki to góry graniczne, które od wieków oddzielały narody i państwa, ale były też swoistym tyglem, w którym mieszanina koczowniczych ludów, przybywających tu pod nazwą Wołochów, stapiała się z ludnością miejscową.
Ta różnorodność to jeden z głównych atutów Beskidu Żywieckiego.

Autorzy w zwięzłych rozdziałach-esejach opisują geomorfologię, klimat, świat roślin i zwierząt Beskidu Żywieckiego i jego ochronę. Obszerniej potraktowano dzieje tych gór, zważywszy na fakt, iż przez 1000 lat stoki północne należały do Korony Polskiej, a południowe do Korony Św. Szczepana. Urszula Janicka-Krzywda zajęła się góralami, ich kulturą materialną i duchową oraz zajęciami gospodarskimi, zaś Wojciech W. Wiśniewski prowadzi do "dziur" i "piwnic" jakich nie brakuje w tych górach. Zasadniczą część przewodnika stanowią opisy krajoznawcze poszczególnych grup górskich Beskidu Żywieckiego oraz słownik miejscowości. Do wspomnianych grup górskich należą: grupa Wielkiej Raczy (strona polska i słowacka), gniazdo Lipowskiego Wierchu i Romanki, masyw Pilska (strona polska i słowacka), wzgórza nad Jeleśnią i Żywcem, grupa Mędralowej, pasmo Jałowca, masyw Babiej Góry, pasmo Policy i pasmo Podhalańskie.

Informacje dodatkowe

Kod 9788389188595
Rodzaj produktu przewodnik
Wydawca Rewasz
Autor Piotr Krzywda, Stanisław Figiel
Rodzaj przewodnika tekstowy
Język polski
Zakres Polska śląskie
Data wydania 2006
Oprawa miękka
Ilość stron 520
Zdjęcia ilość 112
Wymiary / mm 120 x 165
ISBN 83-89188-59-7
EAN 9788389188595

Napisz recenzję

Oceniasz: Beskid Żywiecki Przewodnik Rewasz

Jak oceniasz ten produkt? *

  Słaby Dobry Bardzo dobry Świetny Wybitny
Oceń produkt