Australia Kobieta na krańcu świata Martyna Wojciechowska, literatura podróżnicza
  • Australia Kobieta na krańcu świata Martyna Wojciechowska, literatura podróżnicza

Australia Kobieta na krańcu świata Martyna Wojciechowska

Rodzaj produktu: literatura podróżnicza
Producent: National Geographic
Język: polski
Data wydania: 01-01-2013
Kategoria
Australia / Australia
Menu / Literatura podróżnicza
Oceń, napisz recenzję
Ocena:

Napisz recenzję >>

Produkt niedostępny

Cena: 12,90 

15,99 zł

Dostępność produktu w księgarni ArtTravel.pl:
- Kraków: niedostępny
- Łódź: niedostępny
- Warszawa: niedostępny
- Gdańsk: niedostępny

Opis

Australia to w jakimś sensie Ziemia Obiecana. Obiecuje bowiem bogactwo wrażeń. Są tu krajobrazy, w których nie sposób się nie zakochać i zwierzęta, które rozczulają tak bardzo, że z miejsca chce się je zaadoptować. Są minerały, których złoża wydają się niezmierzone, architektura, która nie pozwala oderwać wzroku, kuchnia pachnąca całym światem i ludzie, najbardziej wyluzowani ze wszystkich jakich spotkałam na swojej drodze. I jednocześnie jest to kraj, w którym absolutnie każdy i w każdym wieku ma szansę zacząć swoje życie od nowa. A przy tym - dokonać rzeczy wielkich.

Recenzje ArtTravel.pl

„Nigdy nie pozwól, by strach stanął pomiędzy tobą a twoimi marzeniami” – słowa te stanowią życiowe motto bohaterki jednej z książek Martyny Wojciechowskiej. Aby ją poznać – jej życie i pasję – polska podróżniczka i dziennikarka udała się do Australii. Owocem tej podróży jest kolejna książka wchodząca w skład serii „Kobieta na krańcu świata”.
Na początku, tradycyjnie, autorka krótko prezentuje historię Australii oraz najważniejsze informacje o tym kraju, związane z panującym tu ustrojem, powierzchnią, klimatem, mieszkańcami i obowiązującą tu walutą. Ponadto znaleźć tu można wiadomości przydatne dla osób, które chciałyby odwiedzić Australię. Martyna Wojciechowska doradza, kiedy, czym i za ile najlepiej tam się udać. Podpowiada, gdzie w tym kraju można znaleźć noclegi. Podaje potrzebne adresy ambasad oraz wyjaśnia, w jaki sposób należy starać się o wizę. Pisze również o lokalnym transporcie, zdradza tajniki tamtejszej kuchni i udziela praktycznych porad dla podróżników.
Autorka dorzuca tu także garść ciekawostek związanych z Australią na temat jej mieszkańców, fauny i flory. Wybierając się do tego kraju, warto skorzystać z podpowiedzi doświadczonej podróżniczki, która pisze w książce o tym, co koniecznie trzeba zobaczyć w Australii, prezentując te miejsca na pięknych, barwnych zdjęciach.
Jako że seria książek Martyny Wojciechowskiej „Kobieta na krańcu świata” poświęcona jest przede wszystkim żyjącym w rozmaitych zakątkach świata wyjątkowym pod jakimś względem kobietom, autorka najpierw krótko pisze o ogólnej sytuacji kobiet w Australii. Po tym wstępie zaś możemy poznać główną bohaterkę książki „Australia”, a jest nią Heather Swan, 48-letnia kobieta, mężatka, matka dwójki dorosłych już dzieci, a ponadto zawodowa spadochroniarka, base jumperka, alpinistka, pisarka i fotograf specjalizujący się w tematach adventure. Pochwalić się też może dwoma rekordami świata w lotach w wingsuicie.
W rozmowie z Martyną Wojciechowską opowiada o swoich głównych życiowych pasjach, którymi są ekstremalne sporty: wingsuit oraz base jumping. Przede wszystkim wyjaśnia, na czym te dyscypliny sportu polegają, a także dzieli się wrażeniami związanymi z ich wykonywaniem. Zdradza, jak wyglądało jej wcześniejsze życie i dlaczego w pewnym momencie postanowiła je definitywnie odmienić. Wspomina swoje początki na drodze uprawiania sportów ekstremalnych, mówi o tym, jak jej zainteresowania przerodziły się w pasje, jak małymi kroczkami dochodziła do coraz większych osiągnięć.
Powraca także pamięcią do swojego wypadku, który mógł przekreślić jej plany i marzenia, a nie stało się tak tylko dzięki jej silnej woli i uporowi.
Za sprawą książki Martyny Wojciechowskiej mamy okazję bliżej poznać nie tylko główną bohaterkę tego reportażu, ale i jej rodzinę: męża, córkę i syna. Również i oni wypowiadają się na temat pasji Heather.
Ponadto dowiadujemy się, jak wyglądają jej treningi i przygotowania do ekstremalnych wyczynów, a także zwyczajne rodzinne życie. To wszystko ilustrują dołączone do książki zdjęcia. Co sprawia, iż kobieta ryzykuje swoje życie? Dlaczego uprawia niebezpieczne sporty? Co dają jej w życiu? Dlaczego chce ona pokonywać granice własnego strachu? To właśnie stara się wyjaśnić Heather Swan w rozmowie z Martyną Wojciechowską i o tym przeczytamy w książce pt. „Australia”.
Jest to już któraś z kolei książka współtworząca serię „Kobieta na krańcu świata”, jaką przeczytałam. Po raz kolejny utwierdzam się w przekonaniu, że realizacja tego typu podróżniczych reportaży, ukazujących życie kobiet z jednej strony całkiem zwyczajnych, a jednak w pewnym sensie niezwyczajnych, jest świetnym pomysłem. Lektura tej książki nie zawiodła mnie, lecz spełniła z nadwyżką pokładane w niej oczekiwania. Jak zwykle dostałam w niej mnóstwo ciekawostek na temat odwiedzanego przez autorkę kraju oraz piękne, ciekawe zdjęcia. Ponadto bardzo zainteresowała mnie postać bohaterki tej książki. Z zaciekawieniem i przyjemnością przeczytałam o jej pełnym pasji życiu.
Książka Martyny Wojciechowskiej to opowieść, która dowodzi, że każdy, w dowolnym momencie swojego życia, może je zmienić, czyniąc je lepszym, ciekawszym, pełniejszym. Każdy może realizować swoje pasje, zainteresowania i marzenia – wystarczy, że będzie mieć chęć i silną wolę, by pokonać strach czy inne trudności. Poza tym książka ta pozwala poznać bliżej, z nieco nietypowej strony, tak interesujący zakątek świata, jakim jest Australia. Według mnie nie ulega wątpliwości, że warto ją przeczytać. Dlatego polecam ją wszystkim ciekawym świata i zachęcam do lektury.

Dorota Pansewicz

Informacje dodatkowe

Rodzaj produktu literatura podróżnicza
Wydawca National Geographic
Autor Martyna Wojciechowska
Język polski
Data wydania 01-01-2013
Oprawa miękka
Ilość stron 127
Wymiary / mm 105 x 170
Waga / gr 140
EAN 9788375965162
ISBN 978-83-7596-516-2

Napisz recenzję

Oceniasz: Australia Kobieta na krańcu świata Martyna Wojciechowska

Jak oceniasz ten produkt? *

  Słaby Dobry Bardzo dobry Świetny Wybitny
Oceń produkt