Albania, przewodnik, Bezdroża
  • Albania, przewodnik, Bezdroża

Albania

Rodzaj produktu: przewodnik
Producent: Bezdroża
Język: polski
Data wydania: 11-06-2018
Kategoria
Europa / Albania
Menu / Przewodniki
Oceń, napisz recenzję
Ocena:

Napisz recenzję >>

Cena: 33,99 

39,90 zł

Wysyłka do 24h
Dostępność produktu w księgarni ArtTravel.pl:
- Łódź: dostępne "od ręki"
- Poznań: dostępne "od ręki"
Dostawa zamówienia:
- Odbiór w księgarni ArtTravel
0,00 zł
- Punkty Poczta. Żabka. Orlen. Ruch
8,99 zł
- Paczkomaty 24/7
9,99 zł
- Polecona. Poczta Polska
6,99 zł
- Kurier 48. Poczta Polska
10,99 zł
- Express. Kurier DPD
12,99 zł

Opis

Albania to dla wielu podróżników kwintesencja Bałkanów. Śródziemnomorskie słońce i plaże Adriatyku, osmańskie twierdze i bizantyjskie cerkwie, zabytkowe meczety i starożytne ruiny, dzikie i niedostępne góry, barwne bazary, wszechobecne bunkry, rozklekotane pociągi bez okien i drzwi, 20-letnie mercedesy królujące na pozbawionych asfaltu drogach... Jeśli kogoś gna w świat chęć przeżycia niezapomnianej przygody i doświadczenia czegoś wyjątkowego, ten odnajdzie w Krainie Orłów swoje podróżnicze eldorado.

Lubisz podróżować samodzielnie? Chciałbyś poznać historię, kulturę i przyrodnicze atrakcje odwiedzanych krajów, regionów i miast? Seria Bezdroża Classic powstała z myślą o Tobie! Ten przewodnik pomoże Ci zaplanować wyjazd, stanie się Twoim wiernym towarzyszem podróży i zapewni pasjonującą lekturę także po powrocie!

Recenzje ArtTravel.pl

Albania to kraj pełen różnorodności: od urokliwych plaż, poprzez barwne bazary, zabytkowe twierdze i meczety, aż po dzikie góry. Nic dziwnego, że nazywana bywa bałkańskim Dzikim Zachodem. Z pewnością warto poznać ten kraj, a ułatwi to przewodnik Mateusza Otręby „Albania. Bałkański Dziki Zachód”.

Po zapoznaniu się z tą publikacją mogę stwierdzić, że pozwoli ona krok po kroku zaplanować podróż do Albanii, dobrze się do niej przygotować i przeżyć niezapomnianą wyprawę.

Wszystkie treści zostały odpowiednio posegregowane i podzielone na konkretne rozdziały.

Na początku znajdziemy informacje wstępne, określone jako niezbędnik turysty, a są to m.in.: ważne telefony i adresy, przepisy drogowe, przelicznik walut, przydatne języki, przydatne słówka i zwroty oraz turystyczny savoir-vivre.

Kolejne części przewodnika w skrócie przedstawiają propozycje miejsc, które – według autora – koniecznie trzeba zobaczyć podczas pobytu w Albanii, a także tras, według których można zwiedzać ten kraj. Planując podróż, warto też wiedzieć, jakie wydarzenia kulturalne odbywają się w Albanii, i takie właśnie informacje – co, gdzie, kiedy – również znajdziemy w tej publikacji.

Kiedy najlepiej wybrać się do Albanii, co ze sobą zabrać, czym podróżować i jak poruszać się już na miejscu, gdzie przenocować i zjeść, jaki klimat panuje w Albanii, czym charakteryzuje się kuchnia albańska, jaka religia dominuje w tym kraju – te i inne interesujące i przydatne kwestie zostały zaprezentowane w następnych rozdziałach książki. Po zapoznaniu się z nimi możemy przejść już do głównej części przewodnika, w której autor oprowadza nas dokładnie po Albanii, dzieląc ją na trzy regiony (Albanię Środkową, Północną i Południową) i pokazując interesujące, warte zwiedzenia miejsca, obiekty, zakątki. Dokładne, precyzyjne opisy uzupełnione zostały mapkami oraz tematycznymi ramkami z dodatkowymi ważnymi informacjami na temat danego miejsca. A na końcu nie zabrakło tego, co z pewnością pomoże w komunikacji, czyli słowniczka polsko-albańskiego, w którym zamieszczone zostały przydatne w podróży zwroty.

Przewodnik Mateusza Otręby oceniam pozytywnie. Według mnie jest to bardzo użyteczna i praktyczna publikacja, w której łatwo znaleźć potrzebne wiadomości. Wyraźnie widać, iż autor dołożył starań, aby czytelnik otrzymał jak najbardziej dokładne i rzetelne informacje, dzięki którym podróż do Albanii będzie udana. Zachęcam do zapoznania się z tą książką i zabrania jej ze sobą na niezapomnianą wyprawę na bałkański Dziki Zachód.

Dorota Pansewicz

Informacje dodatkowe

Tytuł oryginalny Albania. Bałkański Dziki Zachód
Kod 9788328340541
Rodzaj produktu przewodnik
Wydawca Bezdroża
Autor Mateusz Otręba
Seria Bezdroża Classic
Rodzaj przewodnika tekstowy
Język polski
Data wydania 11-06-2018
Wydanie 3
Oprawa miękka
Ilość stron 256
Mapy ilość 22
Wymiary / mm 120x190
Wysokość / mm 14
Waga / gr 270
ISBN 978-83-283-4054-1
EAN 9788328340541

Seria: Bezdroża Classic

Seria przewodników Classic wydawnictwa Bezdroża powstała z myślą o wszystkich tych, którzy lubią wiedzieć więcej. Bankomaty, opieka medyczna, przepisy drogowe, zakupy w nowym kraju? Nie martw się, obszerny rozdział Informacje Praktyczne pozwoli ci na zaplanowanie wszystkich elementów wyjazdu bez przykrych niespodzianek i niepotrzebnego stresu! Szczegółowe opisy atrakcji zarówno kulturowych, jak i przyrodniczych, mini-słowniczek, a także zbiór ciekawostek i przydatne kalendarium wydarzeń sprawią, że przewodnik z serii Classic stanie się nie tylko Twoim niezbędnym pomocnikiem w trakcie podróży, ale także wspaniałą lekturą po powrocie.

Wyrusz dobrze przygotowany z serią Bezdroża Classic!

Napisz recenzję

Oceniasz: Albania

Jak oceniasz ten produkt? *

  Słaby Dobry Bardzo dobry Świetny Wybitny
Oceń produkt