• Zakochany w Paryżu Miasto Świateł okiem paryżanina Pascal, literatura podróżnicza

Zakochany w Paryżu Miasto Świateł okiem paryżanina Pascal

Rodzaj produktu: literatura podróżnicza
Producent: Pascal
Język: polski
Data wydania: 20-02-2013
Kategoria
Menu / Literatura podróżnicza
Oceń, napisz recenzję
Ocena:

Napisz recenzję >>

Cena: 27,90 

34,90 zł

Wysyłka do 24h
Dostępność produktu w księgarni ArtTravel.pl:
- Kraków: niedostępny
- Łódź: dostępne "od ręki"
- Warszawa: niedostępny
- Gdańsk: niedostępny
Dostawa zamówienia:
- Polecona. Poczta Polska
0,00 zł
- Odbiór w księgarni ArtTravel
0,00 zł
- Kurier 48. Poczta Polska
6,90 zł
- Paczkomaty. inPost
8,90 zł
- Express. Kurier DPD
12,90 zł

Opis

Zakochaj się w Paryżu, jakiego jeszcze nie znasz! Paryż to cudowne miasto pełne urokliwych uliczek, romantycznych scenerii, melodii znad Sekwany oraz wykwintnych kolacji przy świecach i najlepszego wina. Paryż to także ludzie. To oni tworzą niesamowity klimat Miasta Miłości! Olivier Magny ­­– paryżanin zakochany w Paryżu, zdradzi najpilniej strzeżone sekrety miasta i jego mieszkańców. Ta książka pełna jest niespotykanych refleksji nad Miastem Świateł, żartobliwych anegdot i zabawnych spostrzeżeń. Bez niej twój pobyt w stolicy Francji nie będzie taki sam! Dlaczego paryżanie są zakochani w metrze? Dlaczego dziewczyny z zagranicy noszą głębokie dekolty, a paryżanki chodzą w golfach? Jak bardzo sexy jest kilkudniowy zarost u mężczyzny? Odkryj prawdziwy Paryż i spójrz na niego po parysku!

Recenzje ArtTravel.pl

Paryż to miasto, które nazywane bywa stolicą światowej mody oraz sztuki, kojarzące się z takimi obiektami jak: Wieża Eiffla, Łuk Triumfalny, Katedra Notre-Dame, Luwr, Ogrody Tuileries, Pola Elizejskie, Montparnasse i wiele innych.
Jednak Paryż to nie tylko pełne uroku uliczki, wspaniałe budowle, piękne zabytki, których tu nie brakuje. Paryż to również jego mieszkańcy. Oni również dodają temu miastu wyrazistości i tworzą jego specyficzny, niepowtarzalny klimat.
Jeśli chcecie je poznać od tej właśnie strony, doskonale Wam to ułatwi książka „Zakochany w Paryżu”.
Jej autor, Olivier Magny, jest paryżaninem. Paryż zna więc zapewne jak własną kieszeń. Równie dobrze znane są mu wszelkie zwyczaje typowe dla mieszkańców tego miasta. Zaprasza więc swoich czytelników na nietypowy spacer po Mieście Świateł, proponując bliższe przyjrzenie się paryżanom, o nich bowiem właśnie opowiada w swojej książce.
Składa się ona z krótkich rozdziałów, zawierających opowiastki i anegdoty na temat rozmaitych zachowań, cech i upodobań paryżan. Możemy dzięki nim dowiedzieć się tego, jacy są, jacy chcieliby być, a za jakich pragnęliby uchodzić.
Przeczytamy o tym, co lubią robić, a czego nie, jak wygląda ich życie zawodowe, gdzie i jak spędzają czas wolny od pracy oraz wakacje. Mamy też okazję poznać ich preferencje dotyczące stylu ubierania się oraz kulinarny gust, a w szczególności smakołyki, które stanowią dla nich słodką pokusę nie do odparcia.
Przekonamy się także, co paryżanie sądzą o niektórych krajach i ich mieszkańcach, jak również o samym Paryżu. Poznamy ich zdanie na temat wielu różnych dziedzin życia.
Sekrety, które na temat paryżan zdradza nam Olivier Magny, kryją w sobie mnóstwo ciekawostek, często bardzo zaskakujących.
Dlaczego paryżanie nie lubią niedzieli? Co wspólnego z ruchem ulicznym w Paryżu mają tablice rejestracyjne samochodów? W jaki sposób mieszkańcy tego miasta okazują, że je lubią? Jaki jest ich stosunek do muzyki klasycznej, filmów zagranicznych, jazdy na rowerze, rugby i piłki nożnej? W czym według nich przejawia się inteligencja? Dlaczego paryżanie we wszystko wątpią? Dlaczego trudno jest się z nimi umówić na spotkanie? Jakie wyróżnia się typy mężczyzn mieszkających w Paryżu? Co jest najbardziej podziwianym przez paryżan schorzeniem? Na co zwracają oni uwagę, będąc po raz pierwszy u kogoś w mieszkaniu? Co sądzą o artystach? Dlaczego załatwiają pewne potrzeby fizjologiczne na ulicy?
Odpowiedzi na te i na wiele innych pytań można znaleźć w książce Oliviera Magny „Zakochany w Paryżu”.
Z przedstawionych tu opowieści wyłania się obraz typowego, przeciętnego paryżanina i – trzeba to przyznać – na pierwszy rzut oka nie jest on zbyt pochlebny. Odnosi się wrażenie, że paryżanie to ludzie nieco zadufani w sobie, z wyższością patrzący na innych, przekonani o własnej nieomylności, uprawiający grę pozorów. Nawet autor – bądź co bądź paryżanin – stwierdza: „Tak, paryżanie mają opinię na wszystkie tematy, nawet te, z którymi nie są obeznani. Można to nazwać talentem”.
Jednak już sam ton tej wypowiedzi (w którym zresztą utrzymana jest cała książka) wskazuje na to, iż autor tak naprawdę wcale nie krytykuje mieszkańców Paryża. Owszem, wytyka ich pewne wady, drażniące przyzwyczajenia i upodobania, ale czyni to żartobliwie, z taktownym humorem, nikogo przy tym nie obrażając.
Jeżeli więc popatrzymy na paryżan poprzez pryzmat całej książki Oliviera Magny, przekonamy się, że tworzą oni w gruncie rzeczy sympatyczną społeczność, a choć w ich postawach odnaleźć można wiele specyficznych nawyków, to raczej one bawią niż złoszczą i po prostu trzeba się do nich przyzwyczaić – co podkreślają znów żartobliwe słowa autora: „Z paryżanami nie wygrasz”.
Pełen humoru, zabarwiony lekko ironią styl pisania, z jakim spotkać się można w książce „Zakochany w Paryżu”, bardzo przypadł mi do gustu i sprawił, że książkę tę przeczytałam z przyjemnością. Zawarte tu opowiastki bawią, śmieszą, wywołują uśmiech na twarzy, a przy tym są źródłem nieocenionej wiedzy na temat paryżan.
Na uwagę i uznanie zasługuje umiejętność dokonywania przez autora trafnych spostrzeżeń oraz zachowania dystansu do samego siebie.
„Zakochany w Paryżu” to książka pełna różnorodności. Krótkie rozdziały, z których każdy poświęcony jest nieco innej tematyce, sprawiają, że czyta się ją bardzo dobrze.
Warto dodać, iż na końcu każdego rozdziału znajduje się króciutkie podsumowanie w formie rad dla tych, którzy chcieliby odwiedzić Paryż. Ponadto podane są tu zwroty (w języku francuskim i przetłumaczone na język polski), które są typowe dla sposobu mówienia paryżan, mające według autora sprawić, że posługując się nimi, będziemy mówić jak prawdziwi paryżanie.
W książce znajduje się zresztą wiele francuskich zwrotów i słów, nie tylko tych na końcu rozdziałów, ale też wplecionych w treść opowiastek. Szczególnie przydatne może to być dla osób znających już przynajmniej podstawy języka francuskiego – mogą przy okazji lektury tej książki wzbogacić nieco swoje słownictwo.
„Zakochany w Paryżu” to lekka, barwna, napisana z przymrużeniem oka opowieść o Paryżu i jego mieszkańcach, doskonała na poprawę humoru. Podczas jej czytania dobrze się bawiłam i sądzę, że może ona być świetną rozrywką dla wszystkich, nie tylko dla miłośników francuskich klimatów, choć z pewnością ich zainteresuje najbardziej. Każdy jednak, kto jest choć trochę ciekawy świata i pragnie go poznawać na różne sposoby, może znaleźć tu coś, co go zainteresuje, a nieraz i zaskoczy.
Zachęcam więc do lektury książki „Zakochany w Paryżu” i spojrzenia na mieszkańców tego miasta oczami jednego z nich. Warto skorzystać z tej niepowtarzalnej okazji!

Dorota Pansewicz

Informacje dodatkowe

Rodzaj produktu literatura podróżnicza
Wydawca Pascal
Autor Olivier Magny
Język polski
Data wydania 20-02-2013
Oprawa miękka
Ilość stron 304
Wymiary / mm 130 x 200
Waga / gr 320
EAN 9788376421445
ISBN 978-83-7642-144-5

Napisz recenzję

Oceniasz: Zakochany w Paryżu Miasto Świateł okiem paryżanina Pascal

Jak oceniasz ten produkt? *

  Słaby Dobry Bardzo dobry Świetny Wybitny
Oceń produkt