Wyprawy marzeń Norwegia Pascal

Rodzaj produktu: album
Producent: Pascal
Język: polski
Data wydania: 2008
Kategoria
Europa / Norwegia
Menu / Przewodniki
Oceń, napisz recenzję
Ocena:

Napisz recenzję >>

Produkt niedostępny

Cena: 31,90 

39,90 zł

Dostępność produktu w księgarni ArtTravel.pl:
- Kraków: niedostępny
- Łódź: niedostępny
- Warszawa: niedostępny
- Gdańsk: niedostępny

Opis

Seria albumów Wydawnictwa Pascal "Wyprawy marzeń" prezentuje odległe regiony i kraje, o których marzy każdy człowiek ciekawy świata, a które ze względu na odległość i koszty wyprawy nie są dostępne dla wszystkich turystów. Piękne fotografie ludzi, natury i architektury składające się na albumy Madagaskar, Mongolia, Norwegia, Grenlandia, Peru, Syberia, Chiny, Tybet, Nepal, i Ziemia Święta budzą zachwyt pięknem i odmiennością przedstawionego świata i inspirują do spełniania podróżniczych planów. To wspaniałe lektury na jesienne i zimowe wieczory, a także dobry pomysł na prezent dla tych wszystkich, którzy chcą wyrwać się z rutyny codzienności  i udać w fotograficzną podróż, wyprawę marzeń.

Autorzy albumów, jak choćby Elżbieta Dzikowska- podróżnik, reżyser, operator filmów dokumentalnych, fotografik, autor książek o sztuce  i o tematyce podróżniczej, Zdzisław Preisner - doktor geografii i członek prestiżowego The Explorers Club, czy popularny dziennikarz telewizyjny i egiptolog - Jarosław Kret zafascynowany Ziemią Świętą oraz Marek Kalmus - znawca Tybetu, poznają i opisują świat piórem i aparatem fotograficznym. Dzięki nim możemy stanąć na Machu Picchu,  Świętej Ziemi czy na Dachu Świata, w Dolinie Katmandu, nad którą górują oczy Buddy Wszechwidzącego, albo nad Żółtą Rzeką zwaną Matką Chin... Oni również, ze względu na podróżnicze doświadczenie i wiedzę,  gwarantują, że  pięknie wydane albumy są niezwykle ciekawe.

Przeglądając strony albumu Norwegia autorstwa Elżbiety Dzikowskiej i Izabeli Staniszewskiej patrzymy na fiordy, których zbocza wystrzeliwują  w niebo prosto z morza,  na lodowce, potoki i wodospady surowych gór północy, stada reniferów, średniowieczne drewniane kościoły, a także  gwarne miasta Oslo, Bergen, Trondheim.

Spis treści:

Ziemia ...16
Miasta ...42
Woda ... 92
Odkrywcy ...110
Potomkowie wikingów ...126
Tradycja i tożsamość ...142

Informacje dodatkowe

Rodzaj produktu album
Wydawca Pascal
Autor Aleksandra Buczkowska, Elżbieta Dzikowska, Izabela Staniszewski
Rodzaj przewodnika ilustrowany
Język polski
Data wydania 2008
Oprawa twarda
Ilość stron 176
Wymiary / mm 205 x 294
EAN 9788375134810
ISBN 978-83-7513-481-0

Napisz recenzję

Oceniasz: Wyprawy marzeń Norwegia Pascal

Jak oceniasz ten produkt? *

  Słaby Dobry Bardzo dobry Świetny Wybitny
Oceń produkt