• Włochy północne przewodnik Baedeker, przewodnik

Włochy północne przewodnik Baedeker

Rodzaj produktu: przewodnik
Producent: Baedeker
Język: polski
Data wydania: 01-07-2012
Kategoria
Europa / Włochy / Włochy
Menu / Przewodniki
Oceń, napisz recenzję
Ocena:

Napisz recenzję >>

Produkt niedostępny

Cena: 66,90 

69,90 zł

Dostępność produktu w księgarni ArtTravel.pl:
- Kraków: niedostępny
- Łódź: niedostępny
- Warszawa: niedostępny
- Gdańsk: niedostępny

Opis

Włochy chwytają za serce z różnych powodów: wspaniałe dzieła sztuki, doskonałe jedzenie, piękne krajobrazy, mili ludzie – tu każdy znajdzie coś dla siebie, do czego później będzie wielokrotnie wracał.

Do Italii przybywają nie tylko spragnieni słonecznej pogody i ciepłego morza turyści, ale także miłośnicy pięknych pejzaży i oczywiście wszyscy ci, którzy chcą lepiej poznać europejską kulturę. Bo przecież Włochy - obok Grecji - najważniejszy punkt na kulturowej mapie kontynentu – to wyjątkowe miejsce, gdzie historia przypomina o sobie niemal na każdym kroku.

Północna część Włoch to malownicza kraina, w której znajdziemy wszystko to, co jest gwarantem niezapomnianego wypoczynku. To ojczyzna artystów, skarbnica wielowiekowych zabytków, a także lazurowe morze i przepiękne piaszczyste plaże.

Włoskie wybrzeże Morza Adriatyckiego ciągnące się od Triestu aż po Brindisi na południu kraju, ma w swej ofercie nie tylko skąpane w słońcu, szerokie, piaszczyste plaże, ale również niepowtarzalny, wręcz namacalny kontakt z historią w jej najpiękniejszym wydaniu. Jej śladów możemy szukać w zabytkowych zabudowaniach Wenecji, Padwy, Werony, Ravenny czy San Marino.

Dodatkowym, niemniej ważnym dla wielu turystów bodźcem zachęcającym od odwiedzenia tej części kraju jest łagodny śródziemnomorski klimat, niepowtarzalna kuchnia i uwodzicielski smak najdoskonalszych piemonckich win: barolo i barbaresco.

Informacje dodatkowe

Rodzaj produktu przewodnik
Wydawca Baedeker
Autor Praca zbiorowa
Seria Baedeker
Rodzaj przewodnika ilustrowany
Język polski
Data wydania 01-07-2012
Oprawa miękka
Ilość stron 557
Wymiary / mm 125 x 285
Waga / gr 775
EAN 9783829768559
ISBN 978-3-8297-6855-9

Napisz recenzję

Oceniasz: Włochy północne przewodnik Baedeker

Jak oceniasz ten produkt? *

  Słaby Dobry Bardzo dobry Świetny Wybitny
Oceń produkt