• Winnica marzeń Pascal, literatura podróżnicza

Winnica marzeń Pascal

Rodzaj produktu: literatura podróżnicza
Producent: Pascal
Język: polski
Data wydania: 20-02-2013
Kategoria
Menu / Literatura podróżnicza
Oceń, napisz recenzję
Ocena:

Napisz recenzję >>

Cena: 27,90 

34,90 zł

Wysyłka do 24h
Dostępność produktu w księgarni ArtTravel.pl:
- Kraków: niedostępny
- Łódź: dostępne "od ręki"
- Warszawa: dostępne "od ręki"
- Gdańsk: niedostępny
Dostawa zamówienia:
- Polecona. Poczta Polska
0,00 zł
- Odbiór w księgarni ArtTravel
0,00 zł
- Kurier 48. Poczta Polska
6,90 zł
- Paczkomaty. inPost
8,90 zł
- Express. Kurier DPD
12,90 zł

Opis

Przepięknie opowiedziana historia miłości i realizacji marzeń pośród francuskiego słońca i dojrzewających krzewów winorośli. Wzięłam łyk, zawirowałam go i poczułam rozgrzewającą moc alkoholu w gardle. Wino wypełniło moje usta śliwką i jeżyną. Zakończenie miało nutkę korzenną i atrakcyjną, słonawą mineralność. - Pyszne – oblizałam się. Wino napełniło mnie radością. W mej głowie powstał obraz winnicy oblanej słonecznym światłem. - Jak oni mogli się znaleźć w stanie likwidacji produkując tak świetne wino? – zapytałam. Kiedy Caro i Sean znajdują idealną winnicę w dobrej cenie na południu Francji, czują, że ich marzenie właśnie się spełnia. Nie wiedzą jednak, że cena marzeń bywa wysoka, a za idyllicznym obrazem bycia właścicielem starej winnicy kryje się ponadludzki wysiłek i niejedno rozczarowanie. Nieprzespane noce winobrania, wyścig z czasem, by zdążyć zanim skończą się oszczędności, desperacka decyzja o otwarciu pensjonatu... A z drugiej strony, poranne spacery pośród dojrzewających krzewów winorośli, bajeczny smak własnego wina, radość patrzenia, jak córeczki odnajdują się we francuskiej szkole... I to wszechogarniające poczucie, że gdyby Caro i Sean’owi cofnięto czas, za nic nie wróciliby do dawnego życia. Emocjonująca historia odbudowy dwustuletniej winnicy w cudowny sposób splata się tu z historią ratowania miłości, zagubionej wśród mozolnej pracy w skąpanym słońcem Chateau Haut Garrigue. Czy Caro i Sean’owi uda się spełnić marzenia nie tracąc siebie?

Recenzje ArtTravel.pl

Chyba wiele osób zgodzi się z tym, że wspaniale byłoby zamieszkać w zabytkowej posiadłości gdzieś na południu Francji, relaksować się, spacerując wśród dojrzewających w słońcu krzewów winorośli, zaś wieczory spędzać przy lampce wybornego wina własnej produkcji. Takie marzenia mieli również Caro i Sean Feely.
Już od dawna pragnęli kupić we Francji posiadłość wraz z winnicą. Niestety, przez dłuższy czas nie mogli sobie na to pozwolić ze względów finansowych, gdyż na winnice odpowiadające ich wymogom nie było ich po prostu stać. Kiedy więc znajdują położoną na południu Francji, w Dordogne, posiadłość, znajdującą się w zasięgu ich możliwości finansowych, a przy tym idealną ze względu na położenie i wielkość, oboje czują, że ich marzenie zaczyna się urzeczywistniać.
Po załatwieniu wszelkich formalności związanych ze sprzedażą domu i kupnem posiadłości, Caro i Sean wraz z dwoma córeczkami, Sophią i Ellie, wyjeżdżają do Francji, do Château Haut Garrigue, rozpoczynając swą wielką życiową przygodę.
Wkrótce jednak okazuje się, że nie wszystko wygląda tak, jak to sobie wyobrażali. Stają w obliczu mnóstwa trudności i problemów, z którymi muszą sobie radzić, nie znając jeszcze zbyt dobrze języka francuskiego.
Choć wiedzieli, że dom wymaga remontu, nie spodziewali się, iż będzie aż tak zaniedbany, wręcz zdewastowany. Remonty, naprawy urządzeń i sprzętów lub konieczność zakupienia nowych pochłaniają ich coraz bardziej topniejące oszczędności. Stan ich finansów zaczyna pogarszać się w zastraszającym tempie.
Decydując się na produkcję wina, Caro i Sean muszą stoczyć ciężką walkę z przerażającą wprost biurokracją i prawnymi zawiłościami. Uprawianie winorośli oraz zbiory plonów nie mają nic wspólnego z sielanką – to ciężka praca, pochłaniająca mnóstwo czasu i energii. Co więcej, okazuje się, że wytworzenie własnego wina to jedynie połowa drogo okupionego sukcesu – jeszcze bowiem trzeba je sprzedać. To też nie jest takie proste, a czas goni ich nieubłaganie.
Na domiar złego ciągłe napięcia, stres, pośpiech, brak czasu i frustracje związane z pracami w winnicy wpływają negatywnie na związek Caro i Seana. Powoli zaczynają się oni od siebie oddalać. W pewnym momencie Caro stwierdza, że nie jest szczęśliwa.
Czy bohaterowie książki sprostają wszystkim wyzwaniom? Czy nie będą żałować swojej decyzji? Czy Château Haut Garrigue rzeczywiście okaże się winnicą ich marzeń? A może cena, jaką będą musieli zapłacić za ich realizację, okaże się zbyt wysoka? Odpowiedzi na te pytania znaleźć można na kartach książki Caro Feely „Winnica marzeń”.
Książkę tę przeczytałam z dużym zainteresowaniem. Kiedy rozpoczynałam jej lekturę, wydawało mi się, że będzie to lekka opowieść o sielskim życiu dwojga ludzi, którzy co prawda przeżywają rozmaite perypetie, ale łatwo pokonują wszelkie przeszkody, ciesząc się słońcem i dobrym winem. Tymczasem książka ta zaskoczyła mnie, przeniosła mnie bowiem do zupełnie innej rzeczywistości, w której niezwykle ciężka praca wcale nie gwarantuje sukcesu.
Caro Feely dość dokładnie opisuje każdy etap produkcji wina, dzieląc się z czytelnikami rozmaitymi praktycznymi informacjami, dotyczącymi uprawy winorośli. Jej relacja chwilami aż zadziwia, uświadamia bowiem to, o czym wiele osób pewnie na co dzień nie myśli: ile pracy rąk ludzkich potrzeba, aby wino trafiło na nasze stoły.
Z uwagą i zaciekawieniem śledziłam losy bohaterów książki, zastanawiając się, jak poradzą sobie z ogromem trudności, których na ich drodze życiowej nie brakowało.
Podczas lektury niejednokrotnie zdumiewał mnie też fakt, iż mimo przytłaczającej codzienności, wypełnionej wieloma problemami i przykrymi zdarzeniami, Caro i Sean Feely znajdowali siłę i motywację do tego, by wbrew przeciwnościom losu walczyć o swoje marzenia.
Choć chwilami doznawałam pewnego przesytu informacjami dotyczącymi praktyczną stroną produkcji wina, to jednak łatwo udało mi się uchwycić przesłania płynące z tej książki. Przypomina ona, że życiu każdego człowieka towarzyszą różnego rodzaju kłopoty i problemy, mniejsze lub większe. Ważne jest przy tym, by umieć sobie z nimi poradzić, by znaleźć siłę, która nam w tym pomoże, a także by mieć kogoś, na kogo można liczyć w potrzebie
Mimo że Caro Feely opowiada o smutkach, rozczarowaniach, walce z problemami, w rezultacie jej opowieść zawiera w sobie spory ładunek optymizmu. Choć chwilami wydaje się przygnębiająca, tak naprawdę może podnieść na duchu. Przypomina bowiem, jak ważne jest to, by nie zrażać się trudnościami, by z powodu niepowodzeń tak łatwo nie rezygnować z marzeń.
Czytając tę książkę, możemy sobie uświadomić, że chociaż nie zawsze urzeczywistniają się one szybko i z łatwością, nie oznacza to jednak, że mamy je całkowicie porzucić. Przeciwnie, trzeba o nie walczyć do końca, choćby wydawało się, że wszystko jest już stracone. I mimo że cena za ich spełnienie może być nieraz wysoka, to tym bardziej je docenimy, gdy uda nam się je urzeczywistnić. Choć jednocześnie należy uważać, by w pogoni za marzeniami nie utracić czegoś ważniejszego.
To nie jedyne refleksje, jakie wyzwoliła we mnie lektura tej książki. Zwraca ona uwagę na to, jak duże znaczenie w życiu każdego człowieka ma przyjaźń. Bardzo ciepłym akcentem, przewijającym się przez opowieść Caro Feely, były częste wzmianki o życzliwości i pomocy, jakiej ona i jej mąż, będąc w trudnej sytuacji, niejednokrotnie doświadczali od dawnych i nowych przyjaciół.
„Winnica marzeń” to ciekawa historia o poszukiwaniu swojego miejsca na ziemi, o walce z przeciwnościami losu, o spełnianiu marzeń oraz o sile tkwiącej w człowieku, dzięki której jest on zdolny do pokonania wielu trudności. Szczególnie poleciłabym ją tym czytelnikom, którzy w literaturze szukają odrobiny natchnienia oraz optymistycznego spojrzenia na życie i świat. Zachęcam więc do sięgnięcia po „Winnicę marzeń” i przeniesienia się mocą wyobraźni do świata pełnego smaków wina.

Dorota Pansewicz

Informacje dodatkowe

Rodzaj produktu literatura podróżnicza
Wydawca Pascal
Autor Caro Feely
Język polski
Data wydania 20-02-2013
Oprawa miękka
Ilość stron 320
Wymiary / mm 130 x 200
Waga / gr 305
EAN 9788376421452
ISBN 978-83-7642-145-2

Napisz recenzję

Oceniasz: Winnica marzeń Pascal

Jak oceniasz ten produkt? *

  Słaby Dobry Bardzo dobry Świetny Wybitny
Oceń produkt