• Wataha w podróży. Himalaje na czterech łapach, literatura podróżnicza, Bezdroża

Wataha w podróży. Himalaje na czterech łapach

Rodzaj produktu: literatura podróżnicza
Producent: Bezdroża
Data wydania: 09-06-2015
Kategoria
Azja / Indie
Menu / Literatura podróżnicza
Oceń, napisz recenzję
Ocena:

Napisz recenzję >>

Cena: 31,90 

37,00 zł

Wysyłka do 24h
Dostępność produktu w księgarni ArtTravel.pl:
- Kraków: dostępne "od ręki"
- Łódź: dostępne "od ręki"
- Warszawa: dostępne "od ręki"
- Gdańsk: niedostępny
Dostawa zamówienia:
- Polecona. Poczta Polska
0,00 zł
- Odbiór w księgarni ArtTravel
0,00 zł
- Kurier 48. Poczta Polska
6,90 zł
- Paczkomaty. inPost
8,90 zł
- Express. Kurier DPD
12,90 zł

Opis

Są w tej opowieści chwile piękne i trudne, są wielkie miasta i maleńkie wioski, są zielone doliny i ośnieżone szczyty. Są pot, krew i łzy. I jest coś więcej — są cztery łapy, para uszu i jeden mokry nos. Jest pies, i to właśnie on stanowi centralną oś tej historii.

Wataha w podróży. Himalaje na czterech łapach to opowieść o dwumiesięcznej pieszej wędrówce przez Himalaje Garhwalu, ale też o Indiach oglądanych oczami właścicieli czworonoga. Indiach, które z tej perspektywy wyglądają zupełnie inaczej...

Pojedźmy w Himalaje! — Tym razem to ja wychodzę z inicjatywą. — Kupmy namiot i po prostu jedźmy na trzy miesiące w góry. Wszyscy troje będziemy tam szczęśliwsi. Ten pomysł chodził mi po głowie już jakiś czas. Skoro ze względu na psa nie mogliśmy po prostu wsiąść do pociągu i ruszyć w podróż po Indiach, a idea kupna samochodu spaliła na panewce, spędzenie trzech miesięcy na wędrówce przez góry nie wydawało się już pomysłem tak szalonym — przecież od zawsze marzyliśmy o podróży w Himalaje.

Agi i Przemek razem ze swoim wilczakiem Diuną ruszają do Indii, aby spełnić swoje marzenia o podróżach. Dlaczego w Garhwalu nie ma wilków ? Jak wygląda plan Bollywodzkiego filmu ? Czy na "końcu świata" da się kupić kupić karmę dla psa?, Co wspólnego ma himalaizm ze szpiegowaniem Chińczyków a także jak złamanie kości może uratować życie? Tego wszystkiego i jeszcze więcej dowiecie się z rewelacyjnej książki Wataha w podróży. Himalaje na czterech łapach. Gorąco polecam!
Adam Bielecki (himalaista)

Tę książkę powinien przeczytać każdy, kto ma psa i każdy, kto nad wzięciem psa pod swój dach się zastanawia. A szczególnie ten, kto choć przez moment pomyślał, że pies może być jakąkolwiek przeszkodą w podróżowaniu i w spełnianiu marzeń. Jednak to opowieść nie tylko o podróży. To książka o miłości. Odpowiedzialności za siebie nawzajem. To jest jej główny temat. Odkrycie tego było dla mnie naprawdę wzruszające.
Katarzyna Świerczyńska, (http://podrozezpsem.pl)

Chyba każdy, kto postanawia zaryzykować i zupełnie zmienić swoje życie, ma nadzieję, że to ryzyko sie opłaci. Co jednak, jeśli tak nie jest, jeden drobny błąd, niedopatrzenie lub niespodziewany splot okoliczności i juz wszystko idzie źle? Niektórzy wycofują się z podkulonym ogonem, inni mówią: pies to trącał i dalej robią swoje. Tak właśnie zrobili Agata i Przemek - w trudnej chwili poszli na żywioł i tzreba przyznać - mieli do tego nosa, a dokładniej - psiego nosa.
Książka wciąga od pierwszej do ostatniej strony.
Paulina Dudek, (http://podroze.gazeta.pl)

O autorach:

PRZEMEK BUCHAROWSKI (1980)
Absolwent SGH, po dziesięciu latach pracy w korporacjach odszedł, by zająć się wspinaniem. Fotograf, instruktor wspinaczki skałkowej i początkujący speleolog. Kocha góry, otwarte przestrzenie i dobre filmy oglądane przy lampce wina.

AGATA WŁODARCZYK (1984)
Z wykształcenia teatrolożka i socjoterapeutka, z pasji - dziennikarka. Lubi pracę z ludźmi i pisanie, ale wciąż nie wie kim zostanie "kiedy dorośnie". Mól książkowy, wegetarianka i pasjonatka sportów outdoorowych. Marzy o tym, by mieć czas na spełnienie wszystkich swoich marzeń.

DIUNA
Abigar II z Peronówki (2012) - pochodząca spod niemieckiej granicy suka rasy wilczak czechosłowacki. Ambasadorka podróży na czterech łapach. Najbardziej lubi wylegiwanie się w łóżku do późnych godzin popołudniowych i gonienie za zwierzyną.

Razem tworzą międzygatunkową watahę. Biegają, wspinają się i podróżują. Ich wędrówka przez Himalaje Garhwalu została wyróżniona w 2014 roku tytułem Podróży roku National Geographic Traveler. Kolejna podróż z Diuną przez Ałtaj Mongolski zdobyła w 2015 roku nagrodę Rowertouru w kategorii „Europa i Świat”.

Recenzje ArtTravel.pl

Czasami marzenia mogą się spełnić zupełnie niespodziewanie i wbrew wcześniejszym planom. Przekonali się o tym bohaterowie książki „Wataha w podróży. Himalaje na czterech łapach”.
Na tytułową watahę składają się: Agata – dziennikarka i pasjonatka sportów outdoorowych, Przemek – fotograf i instruktor wspinaczki skałkowej oraz Diuna – suka rasy wilczak. Cała trójka tworzy zgraną paczkę, uwielbiającą podróże. O jednej z tych podróży możemy przeczytać właśnie w niniejszej książce.
Agata i Przemek wraz z towarzyszącą im Diuną wyjeżdżają do Indii w celach zawodowych. Kiedy pewne okoliczności zmuszają ich już na miejscu do zmiany planów, nieoczekiwanie los daje im szansę na spełnienie marzenia, jakim była wędrówka przez Himalaje Garhwalu. Tak zaczyna się ich wielka przygoda. A właściwie wyprawa pełna najrozmaitszych przygód.
I o tym właśnie jest ta książka – o przygodach, jakie przeżyli bohaterowie tej opowieści, perypetiach i problemach, jakie musieli oni pokonać, zaskakujących zdarzeniach, jakie zaistniały w ich życiu – ciekawych, radosnych, ale też i niebezpiecznych.
Przeczytamy tu między innymi o spotkaniu Agaty i Przemka z Mohanem Singh Kohlim – najsłynniejszym indyjskim himalaistą, o pobycie na planie bollywoodzkiej produkcji filmowej, o wizycie w mieście pielgrzymów, w którym dokonywane są rytualne ablucje w wodach Gangesu.
Poznamy interesujące historie z przeszłości - o szpiegowaniu w himalajskich górach Chińczyków czy też o niewyjaśnionym odkryciu w zamarzniętym jeziorze kilkuset ludzkich szkieletów.
Dowiemy się, jakie były konsekwencje spotkania Diuny ze stadem kóz oraz w jaki sposób wypadek, któremu uległa Agata, prawdopodobnie uratował całej trójce życie. Mówi się, że podobno Indie można kochać lub nienawidzić. Bohaterowie książki „Wataha w podróży” uważają, że można je kochać i nienawidzić jednocześnie – na tym bowiem polega specyfika tego kraju. Dlatego ich opowieść z podróży dowodzi słuszności tego twierdzenia i w ciekawy sposób ukazuje Indie widziane oczami przybyszy z innego kraju o zupełnie innej kulturze, mentalności, zwyczajach. Agatę i Przemka wiele rzeczy zadziwi, staną oni przed niejednym trudnym wyzwaniem, spotkają na swej drodze bardzo różnych ludzi i o tym wszystkim opowiedzą w swojej książce – słowem i obrazem.
W tym miejscu uściślę, że Agata Włodarczyk jest autorką tekstu, napisanego żywo, lekko, zajmująco, co sprawia, iż czytelnik bez trudu przenosi się myślami do tej opowieści, angażując się emocjonalnie w przeżycia trójki podróżników.
Przemek Bucharowski natomiast jest autorem pięknych, barwnych zdjęć, które wspaniale ilustrują i dopełniają relację Agaty.
Książka „Wataha w podróży” bardzo przypadła mi do gustu – ze względu na różnorodność przedstawionych w niej wydarzeń oraz szczerość i otwartość, z jakimi zostały opowiedziane. Spodobały mi się też opisane tu wspaniałe, przyjacielskie relacje między człowiekiem i psem, ukazujące ogromną odpowiedzialność, opiekuńczość i miłość Agaty i Przemka wobec ich czworonożnej przyjaciółki. Relacja ta wywołała we mnie sporo emocji. Podczas lektury przez cały czas kibicowałam całej trójce, mając nadzieję, że wszystkie napotkane przez bohaterów książki problemy – a było ich niemało - uda się pozytywnie rozwiązać.
Oczywiście zachwyciły mnie też zdjęcia, dzięki którym mogłam zobaczyć cząstkę Indii.
„Wataha w podróży” to fascynująca, pełna pasji opowieść o spełnianych marzeniach, o ważnej umiejętności radzenia sobie w trudnych sytuacjach i walce z przeciwnościami losu, o przyjaźni i odpowiedzialności. To znakomita według mnie lektura dla osób ciekawych świata, a także dla miłośników wszelkich czworonogów, w tym psów. Szczerze polecam tę książkę wszystkim tym, którzy pragną za pośrednictwem literatury odbyć niezapomnianą podróż – podróż na czterech łapach.

Dorota Pansewicz

Informacje dodatkowe

Rodzaj produktu literatura podróżnicza
Wydawca Bezdroża
Autor Agata Włodarczyk, Przemek Bucharowski
Data wydania 09-06-2015
Wydanie I
Oprawa miękka
Ilość stron 192
Wymiary / mm 150x210
Waga / gr 390
EAN 9788328313385
ISBN 978-83-283-1338-5

Napisz recenzję

Oceniasz: Wataha w podróży. Himalaje na czterech łapach

Jak oceniasz ten produkt? *

  Słaby Dobry Bardzo dobry Świetny Wybitny
Oceń produkt