• Szpital Babylon Już nigdy z taką ufnością nie przekroczysz progu szpitalnych drzwi Pascal, literatura podróżnicza

Szpital Babylon Już nigdy z taką ufnością nie przekroczysz progu szpitalnych drzwi Pascal

Rodzaj produktu: literatura podróżnicza
Producent: Pascal
Język: polski
Data wydania: 03-10-2012
Kategoria
Menu / Literatura podróżnicza
Oceń, napisz recenzję
Ocena:

Napisz recenzję >>

Produkt niedostępny

Cena: 31,90 

39,90 zł

Dostępność produktu w księgarni ArtTravel.pl:
- Kraków: niedostępny
- Łódź: niedostępny
- Warszawa: niedostępny
- Gdańsk: niedostępny

Opis

Zajrzyj za zamknięte drzwi SZPITALA BABYLON, by odkryć najgłębiej skrywane sekrety współczesnej medycyny i ludzi z nią związanych.

Wraz z bohaterami SZPITALA BABYLON spędzimy 24 godziny na oddziale pogotowia ratunkowego londyńskiego szpitala, gdzie jak w soczewce skupiają się wszystkie problemy i konflikty targające tą instytucją pod każdą szerokością geograficzną.

Imogen Edwards-Jones oraz Autor Anonimowy pokażą nam, jak desperacko ratuje się życie i co się dzieje, kiedy tego życia uratować się nie da. Zobaczymy lekarzy, którzy sypiają z pielęgniarkami i pacjentów, którzy sypiają z lekarzami. Dowiemy się, gdzie jest największy rynek organów do przeszczepów, jak działają firmy farmaceutyczne, a także jak długo można czekać na … izbie przyjęć. Spotkamy ludzi, którzy za dnia walczą o cudze życie, by po godzinach zarabiać na własne pompując botoks i wydłużając penisy. Zrozumiemy, dlaczego ta praca zmienia człowieka na zawsze.

SZPITAL BABYLON to ostra jazda bez trzymanki. Dogłębnie i niezwykle wnikliwie obnaża świat współczesnej medycyny. Otwiera oczy na wiele kwestii. Po tej książce pobyt w szpitalu czy wizyta u lekarza nigdy nie będą już takie same.

Dowcipna i zarazem przerażająca lektura. Idealna dla wszystkich wielbicieli seriali medycznych. Jedna z najlepszych pozycji w serii Babylonów.

Recenzje ArtTravel.pl

Szpital to miejsce, z którym chyba każdy miał do czynienia, w mniejszym lub większym stopniu. Ale czy rzeczywiście wiemy wszystko na temat pracujących w nim ludzi, tych, którym powierzamy swoje życie i zdrowie? Oto teraz mamy okazję poznać prawdę, bowiem kulisy pracy lekarzy i pielęgniarek odsłania przed nami Imogen Edwards-Jones.
Imogen Edwards-Jones jest brytyjską dziennikarką, scenarzystką i pisarką, autorką serii książek, ujawniających kulisy funkcjonowania różnych branż: lotniczej, modowej, hotelarskiej, turystycznej, ślubnej czy muzycznej. Powstały one dzięki współpracy z anonimowymi informatorami, pracującymi w tych branżach, a więc znającymi je doskonale. Tożsamość tych osób została utajniona i to właśnie one kryją się pod określeniem Autor Anonimowy. W przypadku książki „Szpital Babylon” jest to grupa najlepszych i odnoszących największe sukcesy lekarzy specjalistów i pielęgniarek w Wielkiej Brytanii, z którymi Imogen Edwards-Jones przeprowadziła szereg wywiadów. Historie przedstawione w książce są więc autentyczne. Zmienione zostały imiona, zaś akcję autorka umieściła – ze względu na możliwe konsekwencje prawne – w fikcyjnym szpitalu, zamykając ją w jednej dobie.
Już wcześniej czytałam dwie inne książki Imogen Edwards-Jones: „Air Babylon” oraz „Plaża Babylon”. Spodobały mi się one do tego stopnia, że z ciekawością sięgnęłam po kolejną jej opowieść.
24 godziny na oddziale pogotowia ratunkowego londyńskiego szpitala. Czy przeczytam tu o czymś, co mnie zaszokuje? Takie pytanie zadawałam sobie, rozpoczynając lekturę książki „Szpital Babylon”. Już wkrótce poznałam na nie odpowiedź, a i Wy możecie się o tym przekonać.
Sięgając po tę lekturę, dość dobrze zapoznacie się z działaniem systemu rządzącego służbą zdrowia. Dowiecie się, jak funkcjonuje szpital, w jaki sposób współpracują z lekarzami firmy farmaceutyczne, dlaczego szpitalne jedzenie jest zazwyczaj niesmaczne, na czym najlepiej zarabia się w służbie zdrowia, jakie są plusy i minusy zakładania prywatnych gabinetów, dlaczego naprawdę utalentowani lekarze nie są chętnie zatrudniani przez szpitale oraz w jaki sposób można zarobić na śmierci pacjenta.
Autorka odsłoni przed Wami najciemniejsze strony pracy w szpitalu, poruszając problemy takie jak: brak nowoczesnego sprzętu leczniczego, zbyt mała liczba pracowników, by należycie zająć się chorymi, kilkugodzinne oczekiwanie pacjentów na korytarzu, praca lekarzy na dwóch dyżurach z rzędu, skrajne przemęczenie, błędy lekarskie.
Imogen Edwards-Jones odkryje również przed Wami to mniej oficjalne, skrywane oblicze pracowników służby zdrowia, na które składają się m.in.: narkotyki, alkohol, przychodzenie do pracy na kacu, eksperymentowanie na sobie z lekami, kradzieże w przebieralniach dla pracowników, uprawianie w szpitalu seksu, przyjmowanie łapówek.
Ale istnieje także „druga strona medalu”, o której pisze autorka, a którą tworzą pacjenci.
Przeczytacie tu, z jakimi przypadkami, często wręcz niewiarygodnymi, spotykają się lekarze podczas typowego dyżuru na oddziale pogotowia ratunkowego. Są to ofiary wypadków samochodowych czy porachunków gangsterskich, alkoholicy, narkomani, symulanci, chcący wyłudzić zasiłek, tzw. „turyści zdrowotni”, pragnący przebadać się przy okazji wizyty u rodziny, rodzące kobiety, osoby, które „wiedzą lepiej” niż lekarze, a także ofiary własnych, nieraz bardzo wymyślnych ekscesów seksualnych.
Podczas lektury przekonacie się, że możliwy jest powrót do życia kogoś, u kogo stwierdzony już został zgon, poznacie różnorodne, dziwaczne żądania pacjentów związane z operacjami plastycznymi, a także przeczytacie o przykrych praktykach pozostawiania w szpitalu zdrowych, ale niechcianych, niewygodnych, najczęściej starszych członków rodziny.
Będąc już po zakończonej lekturze książki Imogen Edwards-Jones „Szpital Babylon”, mogę powiedzieć, iż autorka wykonała naprawdę bardzo dobrą robotę. Jej dociekliwość i zapewne rzetelność w drążeniu podjętego tematu zaowocowały ciekawą w treści i formie opowieścią, która całkowicie pochłania uwagę czytelnika.
Dziennikarka odsłania przed nami nieznane większości osób kulisy pracy lekarzy, ich słabości, wynikające ze specyfiki wykonywanego przez nich zawodu, związane z nim wszelkie absurdy, a także wady systemu opieki zdrowotnej.
W książce opisane zostały różnie sytuacje – niektóre zabawne, ale w większości zadziwiające, szokujące, nawet przerażające, niekiedy wręcz kuriozalne i niewiarygodne, a jednak prawdziwe, czego świadomość z jednej strony mocno uderza czytelnika, z drugiej zaś sprawia, że publikacja ta jest tym bardziej ciekawa.
Odsłaniając tę prawdę, autorka czyni to bez ogródek. W sposób błyskotliwy, językiem prostym i bezpośrednim, posługując się czarnym humorem, opisuje kolejne absurdalne sytuacje, z jakimi spotkać się można w brytyjskich szpitalach.
Chociaż książka „Szpital Babylon” powstała na podstawie rozmów z brytyjskimi lekarzami, a jej fabułę autorka umieściła w tamtejszym szpitalu, sądzę, że można by odnaleźć w niej wiele podobieństw do naszych, polskich realiów. Dlatego też z pewnością zainteresować może także i polskich czytelników i skłonić ich do nieco gorzkich refleksji.
Szczerze polecam tę książkę wszystkim tym, którzy nie obawiają się poznać całej prawdy o funkcjonowaniu branży lekarskiej. Czy jesteście gotowi zaryzykować? Jeśli tak, czeka Was moc niezapomnianych wrażeń. Na pewno nie pożałujecie swej decyzji, choć od tej pory zupełnie innym okiem spojrzycie na pracowników służby zdrowia. Imogen Edwards-Jones otwiera przed Wami drzwi do świata absurdalnej rzeczywistości – skorzystajcie z jej zaproszenia i odwiedźcie „Szpital Babylon”.

Dorota Pansewicz

Informacje dodatkowe

Rodzaj produktu literatura podróżnicza
Wydawca Pascal
Autor Imogen Edwards-Jones
Język polski
Data wydania 03-10-2012
Oprawa miękka
Ilość stron 352
Wymiary / mm 128 x 197
Waga / gr 415
EAN 9788376420455
ISBN 9788376420455

Napisz recenzję

Oceniasz: Szpital Babylon Już nigdy z taką ufnością nie przekroczysz progu szpitalnych drzwi Pascal

Jak oceniasz ten produkt? *

  Słaby Dobry Bardzo dobry Świetny Wybitny
Oceń produkt