Szkoła Turystyki Rowerowej Skibicki

Rodzaj produktu: poradnik
Producent: Skibicki
Język: polski
Kategoria
Moje hobby / Rower
Menu / Poradniki
Oceń, napisz recenzję
Ocena:

Napisz recenzję >>

Produkt niedostępny

Cena: 18,90 

20,90 zł

Dostępność produktu w księgarni ArtTravel.pl:
- Kraków: niedostępny
- Łódź: niedostępny
- Warszawa: niedostępny

Opis

Zespół zębatek przykręcony do suportu, przerzutka obsługująca zębatki, zespół koronek i ich przerzutka oraz łańcuch, to właśnie jest rowerowa skrzynia biegów. Wybranie odpowiedniego w danej chwili układu zębatki i koronki, to jest konkretne przełożenie obrotów suportu napędzanego pedałami na obroty nadającego rowerowi prędkość koła. Współczesne rowery turystyczne mają zwykle trzy zębatki na suporcie oraz od pięciu do dziewięciu koronek na osi koła tylnego. Sprzedawcy mówią, że ich rowery mają ileś tam `biegów`. Oni po prostu mnożą ilość zębatek przez ilość koronek i wysoki wynik ma świadczyć o wybitnej przydatności towaru.

Recenzje ArtTravel.pl

Turystyka rowerowa zdobywa z roku na rok coraz więcej zagorzałych zwolenników. Nic dziwnego: wiele osób uważa, iż rower najlepiej nadaje się do celów turystycznych i krajoznawczych ze względu na to, że umożliwia szybkie i wygodne przemieszczanie się, szczególnie drogami i ścieżkami niedostępnymi dla samochodów, a ponadto jest najtańszym, ekologicznym i przyjemnym środkiem transportu. Poza tym jazda rowerem sprzyja utrzymaniu dobrej kondycji fizycznej oraz poprawia samopoczucie. Pasjonaci tego typu turystyki twierdzą ponadto, iż świat najlepiej zwiedza się z pozycji siodełka rowerowego. Z pewnością należy do nich Zygmunt Skibicki, który – jak sam przyznaje – regularnie jeździ rowerem na wycieczki, zaś swoim niemałym doświadczeniem w tej dziedzinie dzieli się w kolejnym swoim poradniku – „Szkoła turystyki rowerowej”.
Autor omawia tu różnego rodzaju rowerowe wycieczki – zarówno te jednodniowe, jak i kilkudniowe, samotne, grupowe, rodzinne z małym dzieckiem oraz zorganizowane rajdy turystyczne – poruszając przy tym szereg istotnych spraw, jakie wiążą się z takimi wyjazdami.
Skupiając się na niezbędnych przygotowaniach, prezentuje różne typy rowerów oraz opisuje ich wyposażenie i poszczególne części, wyjaśniając, do czego służą i jak można je dostosować do siebie. Podpowiada też, w jaki sposób zadbać o swoją kondycję fizyczną przed rozpoczęciem sezonu turystycznego. W książce zawarte są również praktyczne porady dotyczące koniecznego przeglądu roweru przed planowaną wycieczką, właściwego ubioru turysty rowerowego, odpowiedniego bagażu, zabieranego ze sobą prowiantu, składu apteczki i pakietu ratunkowego oraz innych rzeczy, które warto mieć ze sobą w trasie. Znajdziemy tu także gotowe do wykorzystania „ściągi” do pakowania się na wycieczkę jedno- i wielodniową.
Zygmunt Skibicki w swoim poradniku omawia ponadto techniki i tempo jazdy oraz udziela wskazówek odnośnie tego, jak radzić sobie w sytuacjach krytycznych: w niesprzyjających warunkach atmosferycznych czy w wypadku różnego rodzaju awarii i innych kłopotów, jakie mogą nas spotkać na trasie.
Biorąc pod uwagę wycieczki kilkudniowe, autor opisuje rozmaite możliwości noclegowe (schroniska górskie, leśniczówki, pola biwakowe, samotne biwaki), wymieniając ich plusy i minusy.
Tłumaczy też, jak powinna wyglądać właściwa konserwacja odzieży i sprzętu turystycznego po sezonie. Jeżeli zaś ktoś rozsmakuje się w turystyce rowerowej do tego stopnia, że chciałby uprawiać ją również poza sezonem, czyli zimą, też znajdzie tu odpowiednie do omawianej sytuacji wskazówki i porady.
Czytając kolejny już poradnik Zygmunta Skibickiego – „Szkoła turystyki rowerowej” – przekonałam się, że, podobnie jak poprzednie, został on przygotowany i napisany w sposób bardzo profesjonalny. Książka podzielona jest na części i rozdziały dotyczące poszczególnych spraw związanych z rowerowymi wycieczkami, dzięki czemu czytelnik bez trudu znajdzie w niej interesujące go w danym momencie zagadnienie. Jeśli zaś chodzi o poruszone tu zagadnienia, to podczas lektury można odnieść wrażenie, iż autor starał się podczas pisania uprzedzić wszystkie ewentualne pytania i wątpliwości tych, którzy planują wyprawę rowerową – tak kompletny treściowo jest według mnie ten poradnik. Co ważne, wiedza, którą dzieli się Zygmunt Skibicki, jest niezwykle cenna, można powiedzieć, nieoceniona, gdyż oparta na praktyce i sporym doświadczeniu autora – pasjonata turystyki w ogóle, w tym rowerowej.
Język książki jest jasny, prosty, konkretny, dzięki czemu czyta się ją z łatwością, a przy tym z przyjemnością, wynikającą z faktu wzbogacania przez autora swoich wywodów rozmaitymi ciekawostkami i ubarwiania żartobliwymi komentarzami i wtrąceniami. „Szkoła turystyki rowerowej” to znakomity poradnik dla turystów zarówno początkujących, jak i tych, którzy posiadają już pewne doświadczenie w opisywanej tu dziedzinie, z pewnością bowiem chętnie, korzystając z tak bogatego źródła, poszerzą jeszcze swoją wiedzę z zakresu tej tematyki i być może ustrzegą się dzięki temu przed wieloma błędami, problemami, zagrożeniami, niebezpieczeństwami. Nie pozostaje mi nic innego, jak polecić tę książkę wszystkim, którzy pragną zwiedzać świat z perspektywy siodełka rowerowego. Pamiętajcie: zanim wyruszycie na szlak, koniecznie sięgnijcie po poradnik Zygmunta Skibickiego „Szkoła turystyki rowerowej”!

Dorota Panasewicz

Informacje dodatkowe

Rodzaj produktu poradnik
Wydawca Skibicki
Autor Zygmunt Skibicki
Rodzaj przewodnika tekstowy
Język polski
Oprawa miękka
Ilość stron 336
Waga / gr 225
EAN 9788392092346
ISBN 978-83-9209-234-6

Napisz recenzję

Oceniasz: Szkoła Turystyki Rowerowej Skibicki

Jak oceniasz ten produkt? *

  Słaby Dobry Bardzo dobry Świetny Wybitny
Oceń produkt