Szczecin przełmu wieków Księży Młyn

Rodzaj produktu: album
Producent: Księży Młyn
Język: polski
Kategoria
Europa / Polska / Miasta / Szczecin
Menu / Albumy
Oceń, napisz recenzję
Ocena:

Napisz recenzję >>

Produkt niedostępny

Cena: 66,90 

79,90 zł

Dostępność produktu w księgarni ArtTravel.pl:
- Kraków: niedostępny
- Łódź: niedostępny
- Warszawa: niedostępny
- Gdańsk: niedostępny

Opis

„Szczecin przełomu wieków” to książka pokazująca dawne miasto nad Odrą w okresie jego najbardziej dynamicznego rozwoju. W ciągu zaledwie kilkudziesięciu lat, od końca XIX wieku do pierwszej połowy wieku XX, niemiecki Stettin stał się jedną z największych aglomeracji Europy! Autor pokazuje burzliwe dzieje miasta, przedstawia najbardziej charakterystyczne miejsca, pisze o sukcesach i o problemach oraz o ludziach, którzy sto lat temu mieszkali w Szczecinie. Nowa książka Romana Czejarka jest niezwykłym przewodnikiem zabierającym czytelnika w magiczną podróż w czasie.
 
W szczecińskim Vulcanie na przełomie wieków budowano największe i najszybsze statki na świecie. W 1897 roku czterokominowy transatlantyk „Kaiser Wilhelm der Grosse” zdobył prestiżową Błękitną Wstęgę Atlantyku, po raz pierwszy w historii odbierając to trofeum Anglikom. Dawna fabryka Stoewera produkowała nad Odrą cieszące się olbrzymim powodzeniem nowoczesne samochody. Praktycznie w każdym roku wypuszczano na rynek nowy model! W 1901 roku rozpoczęto budowę monumentalnych Tarasów Hakena. Ich niezwykły wygląd na prawie sto lat stał się symbolem dynamicznie rozwijającego się Stettina. Jeżeli dodamy do tego naśladujące Paryż gwiaździste ronda w centrum miasta oraz wzorcowe parki wraz ze słynnymi wieżami widokowymi, otrzymamy zatrzymany na kartach książki obraz dawnego Szczecina.
 
Książka zawiera wiele ciekawostek, niepublikowanych dotąd fotografii, danych statystycznych oraz dokumentów. Ma też wyjątkowo atrakcyjną szatę graficzną. Cennym uzupełnieniem jest indeks starych niemieckich nazw wraz z ich nowymi polskimi odpowiednikami.
 
„Szczecin przełomu wieków” to obowiązkowa lektura dla każdego, kto kocha miasto nad Odrą.
 
Do książki dołączone są bezpłatne dodatki.

Informacje dodatkowe

Rodzaj produktu album
Wydawca Księży Młyn
Autor Roman Czejarek
Język polski
Oprawa twarda
Ilość stron 160
Wymiary / mm 220 x 320
Waga / gr 1200
EAN 9788361253310
ISBN 978-83-61253-31-0

Napisz recenzję

Oceniasz: Szczecin przełmu wieków Księży Młyn

Jak oceniasz ten produkt? *

  Słaby Dobry Bardzo dobry Świetny Wybitny
Oceń produkt