• Sen powrotu, literatura podróżnicza, Bezdroża

Sen powrotu

Rodzaj produktu: literatura podróżnicza
Producent: Bezdroża
Język: polski
Data wydania: 09-03-2016
Kategoria
Menu / Literatura podróżnicza
Oceń, napisz recenzję
Ocena:

Napisz recenzję >>

Cena: 27,90 zł

34,90 zł

Wysyłka do 24h
Dostępność produktu w księgarni ArtTravel.pl:
- Kraków: dostępne "od ręki"
- Łódź: dostępne "od ręki"
- Warszawa: dostępne "od ręki"
Dostawa zamówienia:
- Polecona. Poczta Polska
0,00 zł
- Odbiór w księgarni Arttravel
0,00 zł
- Kurier 48. Poczta Polska
6,90 zł
- Paczkomaty. inPost
8,90 zł
- Express. Kurier DPD
11,90 zł

Opis

Rabat dla zalogowanych - więcej informacji

To książka o różnych spotkaniach. Z człowiekiem zobaczonym na nieznanej ścieżce, z oczami dzikiego zwierzęcia, samym sobą… Na pograniczu jawy i snu, gdzie rzeczywistość zaciera swoje granice, a prawda o świecie wydaje się być nieuchwytna i trudna do zdefiniowania. W takiej przestrzeni własne ja zyskuje nowy wymiar, a „zwykła” rowerowa wyprawa wzdłuż obu Ameryk staje się podróżą w głąb siebie. Tak właśnie traktuje ją Piotr Strzeżysz w swojej nowej książce, dzięki której pojęcie „literatura podróżnicza” nabiera nowych, nieoczekiwanych znaczeń, splecionych ze zdarzeń, celnych obserwacji, poruszających emocji i ważnych doświadczeń .
Będąc w drodze można napotkać i bliżej poznać siebie, swoje marzenia i głęboko ukryte tęsknoty, kolekcjonować i składać w całość okruchy codzienności, z których składa się życie, nie tylko w podróży. „Sen powrotu” uwodzi pejzażami słów i literackimi obrazami wywołującymi emocje niepodobne do innych, warte zauważenia i zachowania w pamięci.

© ArtTravel.pl

„Chociaż milczał, to wszystko dokoła zdawało się mówić za niego. Szeptał wiatr wietrznym powiewem, szemrał potok wodną mową i topola coś wołała topolowym skłonem. Słowa krążyły wszędzie niby niewidzialne ptaki, szybowały w przestrzeni beztroski, w jaskrawym świetle dnia, a potem opadały na ziemię i zamieniały się w drogę, przemieniały się w kolejny krok, a każdy z tych kroków coraz szerzej otwierał się na czekającą za zakrętem możliwość (...).
W oddali, na niebieskim niebie, snuła się wąziutka strużka dymu. Nie wygasiłem pieca — pomyślał. Na chwilę zawahał się i zastygł jakby w zamyśleniu, zapatrzeniu, zasnuty obrazem ulatującej z komina szarej mgiełki, wokół której bezgłośnie szybował ptak. Mężczyzna wyciągnął przed siebie rękę, konturem kciuka i palca wskazującego obramował fragment nieba, po czym zacisnął palce i zamknął pożegnanie w swojej dłoni. Na wiotkich gałęziach ciągle szeleściły liście, ale tak lekko, że prawie niesłyszalnie, gdzieś na granicy percepcji, delikatne flażolety lekko spadające na skąpaną w słońcu ziemię. Z oddali, zza krawędzi wzgórza, niosło się wołanie. Chwilę potem mężczyzna odbił się od ziemi. Była pod nim przestrzeń i wiatr. A potem droga, na końcu której czekał na niego sen.”
Fragment książki

Informacje dodatkowe

Rodzaj produktu literatura podróżnicza
Wydawca Bezdroża
Autor Piotr Strzeżysz
Język polski
Data wydania 09-03-2016
Oprawa miękka
Ilość stron 144
Wymiary / mm 150x210
Waga / gr 248
EAN 9788328319448
ISBN 978-83-283-1944-8

Napisz recenzję

Oceniasz: Sen powrotu

Jak oceniasz ten produkt? *

  Słaby Dobry Bardzo dobry Świetny Wybitny
Oceń produkt