• Sardynia, przewodnik, Bezdroża

Sardynia

Rodzaj produktu: przewodnik
Producent: Bezdroża
Język: polski
Data wydania: 16-04-2015
Kategoria
Europa / Włochy / Sardynia
Menu / Przewodniki
Menu / Wyprzedaże
Oceń, napisz recenzję
Ocena:
Produkt niedostępny

Cena: 13,90 

24,90 zł

Dostępność produktu w księgarni ArtTravel.pl:
- Kraków: niedostępny
- Łódź: niedostępny
- Warszawa: niedostępny
- Gdańsk: niedostępny

Opis

Sardynia to wyspa, którą można zwiedzać tygodniami, a mimo to opuszczać ją z odczuciem niedosytu. Tajemnicze relikty cywilizacji prehistorycznych i niezliczone zabytki późniejszych epok odnajdziemy tu niemal na każdym kroku. A to dopiero początek atrakcji: złociste plaże, dzikie pasma górskie, kolorowe święta i festy oraz znakomita śródziemnomorska kuchnia zakrapiana wybornymi oliwą i winem – wszystko to może sprawić, że stracimy dla Sardynii głowę...

• Kameralne plaże i szmaragdowe morze
• Nuragi, domy wróżek i grobowce olbrzymów
• Zabytkowe miasta i miasteczka
• Tradycyjne święta i gościnni mieszkańcy
• Wino, owoce i śródziemnomorska kuchnia

Travelbook to Twój niezastąpiony towarzysz podróży. Wskaże najważniejsze atrakcje, podpowie, czego szukać poza głównymi szlakami, i wprowadzi w świat miejscowych obyczajów. Znajdziesz w nim opisy najciekawszych regionów i miast, a sprawdzone informacje praktyczne ułatwią zaplanowanie podróży. Przewodnik uzupełniają czytelne mapy, starannie dobrane zdjęcia i liczne ramki z ciekawostkami. Wszystko to w połączeniu z poręcznym formatem i atrakcyjną szatą graficzną sprawia, że Travelbook to najlepszy wybór dla ciekawych świata.

Informacje dodatkowe

Rodzaj produktu przewodnik
Wydawca Bezdroża
Autor Agnieszka Fundowicz
Seria Travelbook
Rodzaj przewodnika kieszonkowy
Język polski
Data wydania 16-04-2015
Wydanie I
Oprawa miękka
Ilość stron 224
Wymiary / mm 118 x 200
Waga / gr 350
EAN 9788328300866
ISBN 978-83-283-0086-6

Seria: Travelbook

Travelbook to najlepszy kompan i niezawodny przyjaciel w podróży. Poprowadzi Cię interesującymi ścieżkami, pokaże atrakcje, z których dumni są mieszkańcy, zaciekawi lokalnymi zwyczajami i podszepnie, jak się w nich dobrze odnaleźć, opowie o historii i życiu codziennym miast i całych regionów.
Wszystkim ciekawym świata przydadzą się informacje praktyczne, poglądowe, czytelnie rozrysowane mapki czy znakomite zdjęcia, pokazujące to, co trzeba koniecznie zobaczyć, podobnie jak ramki, gdzie znalazło się miejsce na ciekawostki, anegdotki i rekomendacje. Z Travelbook masz to w poręcznym i atrakcyjnym od strony wizualnej pakiecie.
Bo czasem wystarczy rzut oka, by wybrać najlepiej!

© ArtTravel

Recenzje i oceny Klientów

Rzecz godna polecenia (Joanna)
Oceń produkt
Sardynia - ta piękna włoska wyspa stanowi wśród wielu turystów popularny cel wakacyjnych wyjazdów. Z pewnością warto odwiedzić ten wspaniały zakątek świata, jednak wcześniej nalezy również odpowiednio przygotować się do wyjazdu. W tym celu warto między innymi zaopatrzyć się w przewodnik po tej wyspie. Tym, którzy planują wczasy na Sardynii, chciałabym polecić przewodnik z wydawnictwa Bezdroża pt. "Sardynia". Ta interesująca, rzetelnie i ładnie wydana publikacja na pewno okaże się przydatna i pomocna w planowaniu, organizowaniu i realizacji wycieczki.
Przewodnik podzielony został na trzy części. W pierwszej z nich zawarte zostały wszelkie informacje praktyczne, dzięki którym dowiemy się, kiedy najlepiej jechać na Sardynię, jakie formalności należy załatwić przed wyjazdem oraz w jaki sposób można dotrzeć na Sardynię (samolotem lub samochodem i promem). Uzyskamy także informacje dotyczące podróżowania już po samej wyspie, noclegów, wyżywienia i aktywnego wypoczynku. Druga część publikacji zawiera informacje krajoznawcze. Tu przeczytamy o geografii, klimacie i przyrodzie Sardynii, mieszkańcach wyspy, o tamtejszej kuchni, kulturze i sztuce. W trzeciej części znajdziemy już konkretne informacje związane ze zwiedzaniem Sardynii. zaprezentowane i opisane tu zostały poszczególne regiony wyspy z uwzględnieniem miejsc i obiektów wartych odwiedzenia: muzeów, zabytkowych budowli, kościołów, dostępnych dla turystów jaskiń i grot, zamków, a także malowniczych plaż i zatoczek, idealnych do wypoczynku. Nie zabrakło tu także wskazówek dotyczących noclegów i wyżywienia. Ponadto na końcu znajduje się mini słowniczek polsko-włoski, pomocny dla tych, którzy nie znają dobrze języka włoskiego, zawierający podstawowe i przydatne słówka i zwroty w tym języku. Całość publikacji wywiara bardzo pozytywne wrażenie, zarówno ze względu na treść, jak i szatę graficzną. Konkretne, precyzyjne informacje, wiele barwnych zdjęć i poręczny format - to wszystko sprawia, iż przewodnik ten jest atrakcyjną publikacją, pomocną w podrózy na Sardynię. Myślę, że jest to rzecz godna polecenia. (05.09.2016)

Napisz recenzję

Oceniasz: Sardynia

Jak oceniasz ten produkt? *

  Słaby Dobry Bardzo dobry Świetny Wybitny
Oceń produkt