Rzeki Pomorza przewodnik kajakowy

Rodzaj produktu: przewodnik
Producent: Pascal
Język: polski
Data wydania: 2008
Kategoria
Europa / Polska / Regiony
Moje hobby / Kajakarstwo
Menu / Przewodniki
Oceń, napisz recenzję
Ocena:

Napisz recenzję >>

Produkt niedostępny

Cena: 31,90 

39,90 zł

Dostępność produktu w księgarni ArtTravel.pl:
- Kraków: niedostępny
- Łódź: niedostępny
- Warszawa: niedostępny

Opis

Łupawa jedna z najpiękniejszych rzek Pomorza. Swój początek ma niedaleko jeziora Jasień w parku krajobrazowym. Znacznej długości odcinki o charakterze górskim wzbogacone odcinkami śródleśnymi, puszczańskimi czynią z niej łakomy kąsek dla bardziej sprawnych kajakarzy.
Łupawa należy do jednych z najtrudniejszych szlaków kajakowych w rejonie Pomorza. Jeśli nie przeszkadza nam woda w kajaku, rozpryskująca się wokół piana i wymagające dużej uwagi odcinki to z pewnością będziemy w swoim żywiole. Łupawa przypomina rwącą górską rzekę, na której więcej jest bystrzy niż spokojnego nurtu.

Bukowina - ciekawą alternatywą dla górnego odcinka Łupawy, dokładniej z Jasienia do Kozina jest niewątpliwie Bukowina - mała rzeczka, prawy, najdłuższy dopływ łączący się z Łupawą w Kozinie. Dość długa dolina tej rzeki jest przedłużeniem doliny środkowego biegu Łupawy. Nie tylko wielkość dopływu, ale przede wszystkim malownicze piękno, wszechobecne lasy i nieokiełzany, dziki temperament rzeczki stanowić mogą doskonałe preludium do zmagań z celem zasadniczym - Łupawą. Bukowina dostępna jest dla kajaków od położonego na wysokości 148 m n.p.m. Jeziora Kamienickiego. Szlak biegnący Bukowiną jest krótki, bo liczący zaledwie 21 km, dosyć trudny i zarazem uciążliwy, ale z drugiej strony niezwykle malowniczy. Szybki prąd, kamieniste bystrza, głazy i szypoty oraz tarasujące koryto stare buki sprawiają, że pokonanie tej rzeki wymaga już pewnego obycia kajakowego.

Słupia  rozciąga się na pojezierzach Wschodnio - pomorskim i Zachodniopomorskim. Rzeka przecina Pojezierze Kaszubskie, Pojezierze Bytowskie oraz Wysoczyznę Polanowską. Początek swój bierze na wysokości 178 m n.p.m. z torfowisk na Pojezierzu Kaszubskim. Ujście rzeki - wprost do Bałtyku - znajduje się w Ustce. Mimo, że szlak charakteryzuje się dość dużym stopniem trudności warto się nim wybrać ze względu na liczne atrakcje, które możemy napotkać po drodze. Wśród nich na szczególną uwagę zasługują unikatowe elektrownie, jak chociażby najstarsza w Europie elektrownia "Struga", produkująca prąd od 1925 r. Warty odwiedzenia jest również Słupsk, a konkretniej Młyn Zamkowy, Zamek Książąt Pomorskich, Spichlerz Richtera z XIXw.

Radunia leży w województwie Pomorskim. Jest lewym dopływem Motławy. Powierzchnia dorzecza wynosi 837 km2. Rzeka bierze swój początek nieco powyżej Jeziora Stężyckiego. Swój bieg kończy natomiast w Gdańsku, uchodząc do Motławy. Radunia rozciąga się wzdłuż najpiękniejszych zakątków Pojezierza Kaszubskiego. Zapierający dech w piersiach jest fragment obejmujący teren Szwajcarii Kaszubskiej. Krystalicznie czyste jeziora, głębokie jary i dumnie prezentujące się wysokie wzgórza... Jest to jeden z najtrudniejszych, a jednocześnie najpiękniejszych szlaków kajakowych w Polsce.

Przewodnik kajakowy "Rzeki Pomorza" zawiera szczegółowe opisy szlaków wodnych, atrakcji turystycznych, kolorowe mapy, informacje o organizatorach spływów, wypożyczalniach sprzętu, noclegach, czyli wszystko co jest niezbędne podczas kajakowej wędrówki.
Plastikowa okładka, wodoodporny papier i spirala sprawiają, że, w odróżnieniu od tradycyjnych przewodników tego typu, jest on niemalże niezniszczalny i będzie służyć kajakarzom podczas niejednego spływu.

Łupawa . . .7
Jasień-Zawiaty, Otnoga-Podkomorzyce, Flisów-Łupawa, Darżyńska Struga-Łebień, Charstnica-Wiatrowo, Drzeżewo-Brodniczka, Stojcino-Gardna Wielka, Słowiński Park Narodowy, Wyspa Kamienna-Rowy

Bukowina . . . 25
Jez. Kamienickie-Siemirowice, Oskowo-Kozin

Informacje praktyczne . . . 28
Noclegi, Organizacja spływów i wypożyczalnie sprzętu wodnego

Słupia - Informacje podstawowe . . .30
Gowidlino- jezioro Węgorzyno, Sulęczyno-Parchowo, Jezioro Żukowskie-Jaszewo, Gołębia Góra-Jezioro Głębokie, Bytowa-Gałąźnia, Jezioro Strzegomino-Krzynia, Leśny Dwór-Skotawa, Kwacza-Glaźna, Kanał Młyński-Bagienica, Gnilna-Charnowo, Rezerwat "Buczyna nad Słupią" - Ustka

Informacje praktyczne . . . 54
Informacje turystyczne, Gastronomia, Noclegi, Wypożyczalnie sprzętu wodnego i organizatorzy spływów

Radunia-Informacje podstawowe . . . 58
Jez. Stężyckie-Jez. Raduńskie Dolne, Półwysep Hel-Chmielno, Jez. Małe Brodno-Brodnica Dolna, Brodnica Górna i Dolna-Ostrzyce, Kolano-Jez. Potulskie, Kamyszki-jez. Lubowisko, Ostrzyce-Trątkownica, Przełom Raduni-Rutki, Żukowo-Łapino, Kolbudy Górne-Straszyn-Kuźnice, Juszkowo-Nowa Motława

Informacje praktyczne . . . 80
Informacja turystyczna, Pola namiotowe, Wypożyczalnie sprzętu i organizatorzy spływów
kajakowe

Informacje dodatkowe

Rodzaj produktu przewodnik
Wydawca Pascal
Autor Zbigniew Galiński
Język polski
Data wydania 2008
Oprawa miękka, spirala
Ilość stron 80
Wymiary / mm 115 x 190
EAN 9788375132069
ISBN 978-83-7513-206-9

Napisz recenzję

Oceniasz: Rzeki Pomorza przewodnik kajakowy

Jak oceniasz ten produkt? *

  Słaby Dobry Bardzo dobry Świetny Wybitny
Oceń produkt