Puszcza Kampinoska, 1:50 000

Rodzaj produktu: mapa turystyczna
Producent: WZKart
Język: polski
Data wydania: 02-01-2015
Kategoria
Europa / Polska / Parki Narodowe / Kampinoski Park Narodowy
Menu / Mapy / Mapy turystyczne
Oceń, napisz recenzję
Ocena:

Napisz recenzję >>

Produkt niedostępny

Cena: 14,40 

14,90 zł

Dostępność produktu w księgarni ArtTravel.pl:
- Kraków: niedostępny
- Łódź: niedostępny
- Warszawa: niedostępny
- Gdańsk: niedostępny

Opis

Regionalne mapy topograficzno-turystyczne przedstawiające wybrane, najbardziej atrakcyjne turystycznie obszary kraju. W ofercie znajdą Państwo głównie mapy pasm górskich, pojezierzy, pobrzeży i parków narodowych, będących ze względu na swoje walory krajoznawcze i niewątpliwie najpiękniejszymi zakątkami Polski. Zróżnicowana skala poszczególnych tytułów (od 1 : 40 000 do 1 : 80 000) wynika z chęci przedstawienia całego prezentowanego obszaru z jak największą szczegółowością. Mapy tej serii dostosowane są do prowadzenia nawigacji satelitarnej przy pomocy odbiorników GPS, charakteryzują się takim doborem treści i sposobem jej prezentacji, który pozwala plastycznie przedstawić walory krajoznawcze, atrakcyjność i piękno prezentowanego obszaru. W szczególności dotyczy to sposobu przedstawienia rzeźby terenu, sieci wodnej, roślinności, zagospodarowania przestrzennego i infrastruktury turystycznej.
Najlepszym sposobem poznania puszczy jest wędrówka po niej - liczne oznakowane szlaki turystyczne pozwalają na zwiedzanie najciekawszych miejsc o każdej porze roku. Walory przyrodnicze łączą się z pamiątkami historycznymi, zabytkami i miejscami pamięci narodowej. Wokół niej, w miejscowościach leżących na terenie parku i otuliny znajdują się liczne zabytki architektoniczne m.in.: Muzeum F. Chopina w Żelazowej Woli, klasztor w Czerwińsku, kościoły w Brochowie, Starych Babicach, Zakroczymiu oraz liczne pałace i dworki otoczone parkami np. w Lipkowie, Tułowicach, Zaborowie i Lesznie. Ciekawostką historyczną północnych obszarów puszczy są Olendrzy. To dawni osadnicy holenderscy, a później niemieccy, mający umiejętność obcowania z przyrodą, żywiołem wodnym i czerpania z tego korzyści. Po dzień dzisiejszy istnieją ślady ich gospodarki - nieliczne domy stojące na wzgórkach, cmentarze i kapliczki. Teren parku i puszczy jest naturalnym laboratorium dla licznych instytucji naukowych, wyższych uczelni oraz miejscem rekreacji i wypoczynku dla mieszkańców aglomeracji warszawskiej. Puszcza Kampinoska to malutkie muzeum narodowe, dlatego starajmy się o nie dbać i szanować, pamiętając o przyszłych pokoleniach aby i one mogły uczestniczyć w wielkiej turystycznej przygodzie..

Zasięg produktu

Mapa obejmuje miejscowości:
-Brochów, Czerwińsk n. Wisłą, Zakroczym, Nowy Dwór Mazowiecki, Chotomów, Sochaczew, Teresin, Błonie i Ożarów Mazowiecki, Palmiry, Stare Babice, Żelazowa Wola.

Informacje dodatkowe

Rodzaj produktu mapa turystyczna
Wydawca WZKart
Język polski
Data wydania 02-01-2015
Wydanie II
Oprawa miękka
Ilość stron 2
Wymiary / mm 115 x 240
Waga / gr 60
EAN 9788371353185
ISBN 978-83-7135-318-5

Napisz recenzję

Oceniasz: Puszcza Kampinoska, 1:50 000

Jak oceniasz ten produkt? *

  Słaby Dobry Bardzo dobry Świetny Wybitny
Oceń produkt