Profesjonalna fotografia cyfrowa. Fotografia zbliżeniowa

Rodzaj produktu: poradnik
Producent: National Geographic
Język: polski
Kategoria
Moje hobby / Fotografowanie
Menu / Poradniki
Oceń, napisz recenzję
Ocena:

Napisz recenzję >>

Produkt niedostępny

Cena: 37,90 

49,00 zł

Dostępność produktu w księgarni ArtTravel.pl:
- Kraków: niedostępny
- Łódź: niedostępny
- Warszawa: niedostępny

Opis

Ludzkie oczy są przystosowane do patrzenia na świat z pewnego oddalenia. Te same obiekty widziane z bliska zazwyczaj zaskakują nas swoim wyglądem, budząc jednocześnie zachwyt. Dzięki fotografii zbliżeniowej można w fascynujący sposób ukazać to, co przyziemne i zwykłe, ujawnić ukryte szczegóły oraz dostrzec rzeczy, które umykają naszym oczom. W tym poradniku Michael Freeman zdradza tajniki fotografii zbliżeniowej – od komponowania dzieł martwej natury po odkrywanie intrygującego świata zdjęć mikroskopowych.
W pierwszym z trzech rozdziałów zostały omówione najważniejsze zagadnienia i specjalistyczny sprzęt niezbędny do uzyskania określonego powiększenia obrazu. Autor podpowiedział nawet, jak robić zdjęcia za pomocą mikroskopu. Rozdział drugi poświęcono martwej naturze. Został w nim przedstawiony zarówno sposób aranżowania kompozycji, jak i jej odpowiednie oświetlenie. Z rozdziału trzeciego dowiemy się, jak przy pomocy aparatu rejestrować szczegóły w zbliżeniu – np. pajęczą sieć w jej naturalnym środowisku czy kompozycję z kwiatów w studiu fotograficznym. Freeman m.in. opisuje, jak zbudować wiwarium przystosowane do fotografowania żywych zwierząt. O AUTORZE
Michael Freeman jest uznanym międzynarodowym fotografem i pisarzem, laureatem nagród i autorem wielu poradników fotograficznych. Współpracował z wiodącymi pismami i wydawnictwami książkowymi takimi, jak GEO, magazyn Smithsonian, National Geographic, Time-Life, Vogue, Newsweek oraz The Sunday Times Magazine. PROFESJONALNA FOTOGRAFIA CYFROWA Wyjątkowa seria obejmuje trzy książki autorstwa Michaela Freemana. W niezwykłych poradnikach zostały szczegółowo wyjaśnione kluczowe zagadnienia dotyczące trzech aspektów fotografii cyfrowej: koloru, krajobrazu i przyrody oraz fotografii zbliżeniowej. Autor radzi także, jak dobrać sprzęt w zależności od warunków i potrzeb oraz jak chronić go przed czynnikami zewnętrznymi.
Setki kolorowych, fascynujących fotografii, doskonałe przykłady, praktyczne wskazówki, inspirujące komentarze i osobiste refleksje autora pozwolą amatorom umiejętnie wykorzystać możliwości, poznać i zrozumieć sekrety oraz technikę fotografii cyfrowej. W ten sposób będą mogli robić niepowtarzalne zdjęcia niezależnie od okoliczności.  

Informacje dodatkowe

Rodzaj produktu poradnik
Wydawca National Geographic
Autor Michael Freeman
Język polski
Oprawa miękka
Ilość stron 160
Wymiary / mm 210 x 235
EAN 9788360006658
ISBN 978-83-60006-65-8

Napisz recenzję

Oceniasz: Profesjonalna fotografia cyfrowa. Fotografia zbliżeniowa

Jak oceniasz ten produkt? *

  Słaby Dobry Bardzo dobry Świetny Wybitny
Oceń produkt