• Plaża Babylon Pascal , literatura podróżnicza

Plaża Babylon Pascal

Rodzaj produktu: literatura podróżnicza
Producent: Pascal
Język: polski
Data wydania: 01-07-2012
Kategoria
Moje hobby / Podróże
Menu / Literatura podróżnicza
Oceń, napisz recenzję
Ocena:

Napisz recenzję >>

Produkt niedostępny

Cena: 31,90 

39,90 zł

Dostępność produktu w księgarni ArtTravel.pl:
- Kraków: niedostępny
- Łódź: niedostępny
- Warszawa: niedostępny
- Gdańsk: niedostępny

Opis

Wybierz się na wakacje do najdroższego miejsca na świecie...

Z grupą milionerów i celebrytów Plaża Babylon zabierze Cię do świata, gdzie standardem jest ekstremalny luksus, a "wszystko" to często "za mało""

Jak to jest żyć i pracować na jednej z najpiękniejszych, najbardziej luksusowych wysp tropikalnych na świecie, w otoczeniu białych, piaszczystych plaż i turkusowego morza? Pławić się w luksusach, a jednocześnie być tysiące kilometrów od cywilizacji?

Tym razem Imogen Edwards Jones i Anonimowy Autor, który przez 20 lat zarządzał jednymi z najlepszych kurortów na świecie, zabierają nas za kulisy sześciogwiazdkowego hotelu na rajskiej wyspie Pacyfiku. Idylliczna wyspa, na którą dotrzeć można tylko prywatnym jachtem lub samolotem, jest zamkniętym resortem wakacyjnym, dostępnym dla najbogatszych. Pracowity tydzień z życia pracowników resortu oraz ich ekstremalnie zamożnych gości pokaże, jak najbogatsi pławią się w luksusie, popijając różowego szampana, zajadając się kawiorem i ostrygami. A na każde skinienie mają 5 osób obsługi....

Recenzje ArtTravel.pl

Egzotyczna plaża, słońce, turkusowe morze, białe, piaszczyste plaże, ekskluzywny kurort – któż nie chciałby choć raz w życiu spędzić wakacji w takim miejscu? A gdyby mieć możliwość zamieszkania w nim na stałe? Czy praca w jednym z najdroższych ośrodków na świecie, na jednej z najpiękniejszych wysp Pacyfiku, nie byłaby dla wielu osób spełnieniem marzeń? Mieszkać w otoczeniu luksusu, choć jednocześnie z dala od cywilizacji, móc spotykać sławnych ludzi – czyż to nie byłoby życie w raju? A może to nie jest wcale raj, lecz przeciwnie – piekło? Czy można mieć dosyć takiego życia? Czy osobom pracującym w takim miejscu może czegoś brakować? Odpowiedzi na te i inne pytania znaleźć można w książce Imogen Edwards-Jones i Autora Anonimowego „Plaża Babylon”.
Imogen Edwards-Jones to brytyjska dziennikarka, pisarka i scenarzystka. Jest ona autorką bestsellerowej serii książek, ujawniających kulisy funkcjonowania rozmaitych branż: świata mody, muzyki pop, linii lotniczych czy też hotelarstwa. Książki te współtworzone są przez anonimowych pracowników poszczególnych instytucji, doskonale owe branże znających.
W książce „Plaża Babylon” Imogen Edwards-Jones bierze pod lupę funkcjonowanie luksusowego kurortu położonego na tropikalnej wyspie, zaś Autorem Anonimowym, a zarazem narratorem jest tu menadżer tego ośrodka – osoba, która ostatnie dwadzieścia lat przepracowała w tym biznesie, zarządzając najlepszymi kurortami na świecie.
Książka ta przedstawia jeden tydzień z życia pracowników ekskluzywnego ośrodka wypoczynkowego. Pisarka zapewnia, że choć imiona występujących w niej osób zostały zmienione, opisana tu historia jest autentyczna. I mimo że przedstawione wydarzenia zostały celowo skondensowane do jednego tygodnia, to tak właśnie mógłby wyglądać tydzień z życia w jednym z najlepszych kurortów świata.
Czytelnik może przede wszystkim dowiedzieć się, na czym dokładnie polega praca głównego menadżera takiego kurortu. Jeśli ktoś myśli, że jest to funkcja czysto reprezentacyjna, bardzo się myli. Menadżer to osoba, która zajmuje się dosłownie wszystkim, co wiąże się z funkcjonowaniem ośrodka. Nawet najmniejsze problemy, jakie się pojawiają, są na jego głowie. Ciągle musi być on do dyspozycji gości, przez co jego życie prywatne mocno kuleje.
Aby goście, płacący przecież niewyobrażalnie wielkie pieniądze za możliwość wypoczynku w luksusowych warunkach, byli zadowoleni, wszystko musi być dokładnie zaplanowane i dopięte na ostatni guzik. Rzeczywistość, jaką odsłania w swej opowieści narrator, wygląda jednak trochę inaczej. Mówiąc kolokwialnie, zazwyczaj wszystko odbywa się „na wariackich papierach” i bardzo często pojawia się zagrożenie, że wszystkie plany zakończą się katastrofą, czemu sprzyjają zupełnie nieprzewidziane sytuacje, które nagle się pojawiają.
A z jakimi problemami muszą borykać się pracownicy kurortu? Jak się okazuje, dla gości pławiących się w luksusie wszystko, co dostają, to często za mało. Stąd na porządku dziennym są ich skargi i narzekania, często z błahych powodów, a nieraz także i w tym celu, aby uzyskać jakąś rekompensatę (np. darmową butelkę drogiego szampana lub inne ”gratisy”).
Goście kurortu to zazwyczaj osoby bardzo bogate, sławne, mogące pozwolić sobie na rozmaite, często dziwaczne nawyki i zachcianki, których spełnienie jest dla nich czymś zupełnie naturalnym, zaś nie do pomyślenia byłoby, gdyby nie dostali tego, czego chcą. Trzeba więc nieraz mocno natrudzić się, aby to dostali.
Kłopoty z dostawami produktów spożywczych na wyspę, problemy z narkotykami, bunty wśród pracowników, kradzieże (jak się okazuje, można niepostrzeżenie ukraść nawet łóżko z willi dla gości) – to także „normalne” sprawy, z którymi trzeba sobie na bieżąco radzić.
A co zrobić, gdy wyspa w wyniku awarii zostaje odcięta od prądu? Albo gdy pada deszcz i znudzeni goście zaczynają się awanturować? Jak poradzić sobie w sytuacjach, gdy jedna z pracownic zaczyna niespodziewanie rodzić lub gdy do brzegów wyspy dociera jacht z nieboszczykiem na pokładzie? I w jaki sposób wszelkie problemy, kłopoty, braki i usterki ukryć przed okiem gości lub przynajmniej uczynić jak najmniej uciążliwymi dla nich? Aby się tego dowiedzieć, trzeba koniecznie przeczytać książkę Imogen Edwards-Jones.
Na duże uznanie zasługuje moim zdaniem oryginalny pomysł autorki na stworzenie całej tej serii książek, w skład której wchodzi właśnie „Plaża Babylon”.
Niewiarygodne szczegóły pracy w luksusowym kurorcie na wyspie, jakie czytelnik poznaje w trakcie lektury, zaskakują, a nawet szokują, dzięki czemu książka ta zadziwia i zaciekawia od pierwszej aż do ostatniej strony. Opisane tu zdarzenia i sytuacje bawią i śmieszą, ale mogą też wręcz zmrozić krew w żyłach i wzbudzić przerażenie.
Całą tę rzeczywistość autorka opisuje w błyskotliwy sposób, prostym, trafiającym do czytelnika językiem. Żywe dialogi, czarny humor, absurd oraz odrobina ironii dopełniają ciekawą fabułę i sprawiają, że książka przyciąga uwagę czytelnika, stając się dla niego doskonałą rozrywką. Według mnie czyta się ją świetnie, a jej lektura jest przyjemnością i odskocznią od codzienności. Nie ma tu w ogóle czasu na nudę, zaś zabawa, a także mocne wrażenia gwarantowane.
Jeśli więc chcecie poznać kulisy pracy w jednym z najdroższych kurortów świata, ta książka jest dokładnie dla Was.
Jeżeli zastanawiacie się, czy przyjąć propozycję pracy w ekskluzywnym ośrodku wypoczynkowym na tropikalnej wyspie – koniecznie najpierw przeczytajcie tę książkę.
Jeśli szukacie dobrej, niebanalnej lektury, która Was rozbawi, a jednocześnie otworzy oczy na to, o czym głośno się nie mówi – właśnie ją znaleźliście.
Polecam i zachęcam do bliższego zapoznania się z pełną niespodzianek „Plażą Babylon”.

Dorota Pansewicz

Informacje dodatkowe

Rodzaj produktu literatura podróżnicza
Wydawca Pascal
Autor Imogen Edwards-Jones
Język polski
Data wydania 01-07-2012
Oprawa miękka
Ilość stron 446
Wymiary / mm 125 x 200
Waga / gr 420
EAN 9788376420431
ISBN 978-83-7642-043-1

Napisz recenzję

Oceniasz: Plaża Babylon Pascal

Jak oceniasz ten produkt? *

  Słaby Dobry Bardzo dobry Świetny Wybitny
Oceń produkt