Odkryj, że biegun nosisz w sobie, literatura podróżnicza, National Geographic
  • Odkryj, że biegun nosisz w sobie, literatura podróżnicza, National Geographic

Odkryj, że biegun nosisz w sobie

Rodzaj produktu: literatura podróżnicza
Producent: National Geographic
Język: polski
Data wydania: 23-10-2014
Kategoria
Moje hobby / Podróże
Menu / Literatura podróżnicza
Oceń, napisz recenzję
Ocena:

Napisz recenzję >>

Cena: 37,90 

49,90 zł

Chwilowo niedostępne
Dostępność produktu w księgarni ArtTravel.pl:
- Kraków: niedostępny
- Łódź: niedostępny
- Warszawa: niedostępny
- Gdańsk: niedostępny
Dostawa zamówienia:
- Polecona. Poczta Polska
0,00 zł
- Odbiór w księgarni ArtTravel
0,00 zł
- Kurier 48. Poczta Polska
6,90 zł
- Paczkomaty. inPost
8,90 zł
- Express. Kurier DPD
12,90 zł

Opis

Odkrywanie biegunów geograficznych, przejście pustyni, przepłynięcie oceanu to fascynująca i niebezpieczna droga, której przebycie pozwoliło mi odkryć metodę Biegun – sztuka odkrywania siebie i osiągania celów. Nie obawiaj się, nie jest to wykład akademicki, nie chcę Cię do niczego namawiać ani pouczać. Chciałbym jedynie podzielić się swoim doświadczeniem i zaprosić Cię do pracy nad sobą, która jest nie mniej fascynująca niż wyprawa na najdalsze krańce Ziemi. Wierzę, że opisana w książce metoda i ćwiczenia psycholog Joanny Heidtman będą otwarciem drzwi i pierwszym krokiem w Twojej podróży w głąb samego siebie. Nowe drzwi to nowa droga i nowe możliwości, a każda podróż zaczyna się od pierwszego kroku.

Recenzje ArtTravel.pl

Marek Kamiński – to człowiek, którego nazwisko znane jest dziś chyba każdemu – przede wszystkim ze względu na jego znaczące osiągnięcia podróżnicze. Jako pierwszy człowiek na świecie zdobył w jednym roku dwa bieguny Ziemi bez pomocy z zewnątrz. W maju 1995 roku razem z Wojciechem Moskalem dotarł na biegun północny, zaś w grudniu tego roku zdobył samotnie biegun południowy. Znany jest on również z wielu wypraw w różne zakątki świata (między innymi na Pustynię Gibsona, Kilimandżaro i Atlantyk), a także z podróży na bieguny z niepełnosprawnym chłopcem, Jasiem Melą.
Jak twierdzi, każdy z nas może zdobyć biegun – niekoniecznie ten rzeczywisty. Dla każdego bowiem biegunem może być coś innego. Jak odkryć ten swój biegun? W jaki sposób go zdobyć? O tym Marek Kamiński mówi w książce „Odkryj, że biegun nosisz w sobie”.
W książce tej omawia on skonstruowaną przez siebie, składającą się z dziesięciu kroków metodę, będącą sztuką odkrywania siebie i osiągania celów. Autor tłumaczy tu, co może być biegunem dla różnych ludzi i w jaki sposób go rozpoznać – jak należy postępować, jak nad sobą pracować. Wyjaśnia, jak można odróżnić to, co możliwe, od niemożliwego, a także podpowiada, jakie powinny być prawidłowe motywacje do wprowadzania zmian w życiu.
Marek Kamiński daje również wskazówki na temat tego, jak można nauczyć się pozytywnego myślenia, jak pokonywać obawy i strach przed zrobieniem pierwszego kroku w stronę swojego bieguna, gdzie i w kim szukać wsparcia. Doradza też, w jaki sposób można korzystać wcześniejszych doświadczeń swoich i innych osób, jak walczyć ze zniechęceniem, kryzysami, trudnościami, które pojawiają się na naszej drodze na biegun.
W książce tej przeczytamy też o niełatwej sztuce przegrywania i godzenia się z porażkami oraz o korzyściach, jakie możemy w doznanych porażek wyciągnąć. Dowiemy się, co jest najważniejsze w zdobywaniu bieguna i w dotarciu do celu. Chociaż stosunkowo rzadko sięgam po poradniki o tematyce psychologicznej, książka Marka Kamińskiego zainteresowała mnie głównie ze względu na osobę autora. Uznałam, że ktoś, kto dokonał rzeczy, które wielu osobom mogłyby wydawać się niemożliwe, na pewno wie, o czym mówi w zakresie poruszonej przez siebie problematyki. Ponadto zaintrygował mnie znaczący tytuł – „Odkryj, że biegun nosisz w sobie”. Dlatego z ciekawością zabrałam się do lektury i nie żałuję, gdyż nie zawiodłam się na tej książce.
Autor, przytaczając rozsądne, wyważone argumenty, dowodzi, iż bardzo często to, co wydaje się niemożliwe, tak naprawdę jest osiągalne, trzeba tylko w to uwierzyć. Posługuje się przy tym prostym, zrozumiałym językiem, zaś swoje twierdzenia popiera konkretnymi przykładami, odwołując się często do własnego życia i swoich doświadczeń. Ponadto podaje propozycje praktycznych ćwiczeń, które mogą czytelnikowi pomóc odpowiedzieć na zawarte w książce i rodzące się w głowie pytania, a także lepiej zrozumieć samego siebie.
Przejrzysty układ treści oraz ciekawe, alegoryczne ilustracje, to dodatkowe atuty tej publikacji.
„Odkryj, ze biegun nosisz w sobie” to według mnie bardzo wartościowa pozycja, z którą warto się zapoznać. Sądzę, że każdy czytelnik może znaleźć tu coś dla siebie – coś, co go zainspiruje, zmotywuje do podjęcia działań w kierunku zmian w swoim życiu. Zawarte tu treści napawają optymizmem. Uważam, że tym, którzy zechcą poszukać w niej jakichś wskazówek dla siebie, mogą pomóc wzmocnić poczucie własnej wartości i pewności siebie. Dowiedzą się oni, jak można lepiej poznać samych siebie, swoje słabe i mocne strony i swoje możliwości – oraz jak je wykorzystywać.
Książka ta uświadamia nam, że każdy z nas może osiągnąć to, co pozornie wydaje się nieosiągalne. Pokazuje też drogę, dzięki której można tego dokonać. Co ważne, uzmysławia również, że biegunem wcale nie musi być wielki sukces. Może nim być nawet niewielkie osiągnięcie – pod warunkiem, iż da nam radość i przyniesie satysfakcję.
Czytając tę naprawdę zajmującą książkę, nie zawiodłam się na jej autorze. Dlatego teraz zachęcam Was wszystkich, abyście też sięgnęli do porad Marka Kamińskiego i dowiedzieli się, jak odkrywać i zdobywać Wasze własne bieguny. Warto skorzystać!

Dorota Pansewicz

Informacje dodatkowe

Rodzaj produktu literatura podróżnicza
Wydawca National Geographic
Autor Marek Kamiński
Język polski
Data wydania 23-10-2014
Wydanie I
Oprawa twarda
Ilość stron 204
Wymiary / mm 175 x 220
Waga / gr 665
EAN 9788375964912
ISBN 978-83-7596-491-2

Napisz recenzję

Oceniasz: Odkryj, że biegun nosisz w sobie

Jak oceniasz ten produkt? *

  Słaby Dobry Bardzo dobry Świetny Wybitny
Oceń produkt