• Na szczęście jesteś w Toskanii, literatura podróżnicza, Pascal

Na szczęście jesteś w Toskanii

Rodzaj produktu: literatura podróżnicza
Producent: Pascal
Język: polski
Data wydania: 01-07-2014
Kategoria
Europa / Włochy / Toskania
Menu / Literatura podróżnicza
Oceń, napisz recenzję
Ocena:

Napisz recenzję >>

Cena: 28,90 

36,90 zł

Wysyłka do 48h
Dostępność produktu w księgarni ArtTravel.pl:
- Kraków: niedostępny
- Łódź: niedostępny
- Warszawa: dostępne "od ręki"
Dostawa zamówienia:
- Polecona. Poczta Polska
0,00 zł
- Odbiór w księgarni Arttravel
0,00 zł
- Kurier 48. Poczta Polska
6,90 zł
- Paczkomaty. inPost
8,90 zł
- Express. Kurier DPD
12,90 zł

Opis

Rozśmieszająca do łez opowieść o tym, jak naprawdę wygląda życie we Włoszech! Wiele kobiet marzy o Toskanii. Większość jednak wynajmuje wille i spędza dni, wędrując po okolicy i zwiedzając miasteczka na wzgórzach. Popijają wino i rozkoszują się jedzeniem. Po tygodniu wracają do domu z winem, oliwą i z opowieściami o namiętnym romansie z Włochem. Jednak tydzień w Toskanii to dla Jennifer stanowczo za mało. Dla pięknego i urokliwego Montepulciano postanawia rzucić wszystko, łącznie z dobrą posadą prawniczki! W miasteczku, które zmieściłoby się na dłoni Nowego Jorku, znalazła swój nowy dom. Z utęsknieniem wyczekiwała leniwych poranków na słonecznym balkonie, popijania espresso w towarzystwie włoskich przyjaciół i wieczorów z przystojnym Włochem. Nieprzewidywalna włoska natura nie pozwoliła jej zaznać spokoju! Italiana in prova, Włoszka w okresie próbnym, musiała przejść prawdziwą inicjację, zanim została przyjęta do zamkniętego grona mieszkańców – plotki, zdrady i intrygi to chleb powszedni mieszańców Montepulciano, a spokój jest tutaj jedynie pozorny. Jak poradzi sobie spokojna prawniczka w świecie szalonych Włochów?

Recenzje ArtTravel.pl

Któż z nas nie był nigdy w sytuacji, kiedy wspaniałe plany weryfikowała bezlitosna rzeczywistość, a wiara we własne siły i możliwości, początkowo wielka i silna, słabła coraz bardziej? Doświadczyła tego również Jennifer Criswell, Amerykanka, która już od dawna marzyła, by przeprowadzić się do Włoch, a konkretnie do pięknej Toskanii. W końcu podejmuje decyzję, porzuca dotychczasowe życie, włącznie z dobrą posadą prawniczki i wraz z wyżlicą Cinder wyjeżdża do urokliwego miasteczka Montepulciano, planując osiedlić się tam na stałe. Niestety, zastana rzeczywistość różni się nieco od jej wyobrażeń. Problemy z otrzymaniem obywatelstwa, niemożność znalezienia stałej pracy, brak pieniędzy, kłopoty z językiem włoskim, specyficzna mentalność mieszkańców miasteczka, a także doskwierająca niekiedy samotność spadły na Jennifer jak grom z jasnego nieba. „Na szczęście jesteś w Toskanii” – słowa te, powtarzane przez nią niczym swoista mantra, stały się dla niej życiowym mottem, mającym dodać jej wiary w to, że będzie lepiej, choć niejednokrotnie sama traciła wszelką nadzieję. Czy Jennifer uda się pokonać wszystkie trudności? Aby się tego dowiedzieć, koniecznie trzeba przeczytać całą książkę „Na szczęście jesteś w Toskanii”.

Jest to jedna z tych pozycji literackich, jakie poleciłabym jako środek na poprawę nastroju i lekarstwo na stres. Jest to lekko napisana i zabawna historia, której lektura z powodzeniem może być odskocznią od codziennych problemów. Jennifer Criswell o swoich perypetiach związanych z wyjazdem do Toskanii opowiada żartobliwie i z humorem, zaś jej opowieść niejeden raz wywołuje uśmiech na twarzy czytelnika. Podczas czytania bardzo łatwo wczuwałam się w sytuację bohaterki i zarazem autorki książki, wraz z nią przeżywałam wszystkie jej niepowodzenia i sukcesy. Wciąż zastanawiałam się nad tym, czy sama miałabym odwagę tak całkowicie zmienić swoje dotychczasowe życie, spalić za sobą mosty, udać się w nieznane i zacząć wszystko od nowa. Podziwiałam autorkę za to, że mimo wielu niewiadomych, jakie ją czekały w tym nowym życiu, nie bała się podjąć ryzyka, za jej determinację w dążeniu do celu, a także za to, że nawet w najtrudniejszych sytuacjach potrafiła odnaleźć w sobie optymizm i poczucie humoru, które z pewnością bardzo jej pomagały w przezwyciężeniu problemów i w spełnieniu marzeń. Sądzę, że niejedna osoba mogłaby się sporo od niej nauczyć w tym zakresie.

Jednak jest to nie tylko opowieść o przygodach i przeżyciach autorki. W tle opowiedzianej tu historii ukazana została Toskania. W trakcie lektury możemy poznać i odczuć jej niepowtarzalny klimat, na który składają się jej mieszkańcy ze swoimi przyzwyczajeniami, zaletami i przywarami, piękne, pełne uroku krajobrazy, zwyczaje i tradycje, a także smaki i zapachy lokalnych potraw.

Książkę „Na szczęście jesteś w Toskanii” przeczytałam z przyjemnością, szczególnie że pozwoliła mi ona oderwać się od codzienności i przenieść w wyobraźni do jednego z najpiękniejszych regionów świata. Choć przedstawia nie tylko o blaski, ale też i o cienie życia w małym włoskim miasteczku, chociaż opowiada nie tylko o radościach, ale również trudnych momentach w życiu autorki, w rezultacie jest to ciepła i optymistyczna opowieść, która podnosi na duchu i uczy, że w żadnej sytuacji, choćby wyglądała całkiem źle, nie należy się poddawać, lecz spróbować odnaleźć w sobie siłę do tego, by przeciwstawić się trudnościom i w jakiś sposób rozwiązać problemy, jakie nas spotykają.

Choćby z tego powodu należy przeczytać tę książkę, dlatego polecam ją wszystkim. Jej lektura na pewno wprawi Was w doskonały humor i przeniesie do urokliwej Toskanii. A może zainspiruje kogoś z Was do rzeczywistej podróży do tego zakątka świata? Warto się o tym przekonać.

Dorota Pansewicz

Informacje dodatkowe

Rodzaj produktu literatura podróżnicza
Wydawca Pascal
Autor Jennifer Criswell
Język polski
Data wydania 01-07-2014
Wydanie I
Oprawa miękka
Ilość stron 336
Wymiary / mm 130x200
Waga / gr 260
EAN 9788376423524
ISBN 978-83-7642-352-4

Napisz recenzję

Oceniasz: Na szczęście jesteś w Toskanii

Jak oceniasz ten produkt? *

  Słaby Dobry Bardzo dobry Świetny Wybitny
Oceń produkt