Mój Paryż, moja miłość, książka, Pascal
  • Mój Paryż, moja miłość, książka, Pascal

Mój Paryż, moja miłość

Rodzaj produktu: książka
Producent: Pascal
Język: polski
Data wydania: 2015
Kategoria
Menu / Literatura podróżnicza
Oceń, napisz recenzję
Ocena:

Napisz recenzję >>

Cena: 12,90 

14,90 zł

Wysyłka do 24h
Dostępność produktu w księgarni ArtTravel.pl:
- Kraków: niedostępny
- Łódź: dostępne "od ręki"
- Warszawa: niedostępny
- Gdańsk: niedostępny
Dostawa zamówienia:
- Odbiór w księgarni ArtTravel
0,00 zł
- Polecona. Poczta Polska
4,90 zł
- Kurier 48. Poczta Polska
6,90 zł
- Paczkomaty. inPost
8,90 zł
- Express. Kurier DPD
12,90 zł

Opis

Piętnaście lat temu młoda Polka opuściła kraj, by zamieszkać w Paryżu. Tu z nastolatki stała się dojrzałą kobietą. Jak ułożyć sobie życie w mieście które potrafi zarówno uwieść jak i pokazać ciemną stronę? Fascynująca opowieść o pierwszych miłościach i rozczarowaniach, karierze modelki, typowych paryżanach i miejskich sekretach...

Recenzje ArtTravel.pl

Paulina Wnuk-Crépy to pochodząca z Łodzi polska top modelka. Prezentowała kolekcje największych światowych marek odzieżowych, takich jak Chanel, Sonia Rykiel, Alexander McQueen i Calvin Klein. Chodziła po wybiegach w Tokio, Hongkongu, Dubaju, Barcelonie, Berlinie, Monachium, Hamburgu i Seulu. Współpracowała też ze znanymi firmami kosmetycznymi. Już od ponad piętnastu lat mieszka w Paryżu, gdzie wyszła za mąż za Francuza i urodziła dwie córeczki.

Opierając się na swoich przeżyciach i doświadczeniach, napisała książkę, w której prezentuje nam, czytelnikom, Paryż – ale nie ten powszechnie znany, pełen zabytków, o których każdy chyba słyszał. Pokazuje nam zupełnie inne, nieznane pewnie większości osób, różne oblicza tego miasta.

W swojej opowieści o Paryżu proponuje nam więc na niecodzienną i niezwyczajną wycieczkę po mieście. Zabiera nas w podróż metrem, najbardziej widokowymi i niezwykłymi liniami, barwnie opowiadając, co ciekawego można zobaczyć na kolejnych stacjach. Prowadzi nas również do poszczególnych dzielnic Paryża, pokazując w nich to, co warto zobaczyć, co wyróżnia te dzielnice spośród innych, ale też doradza, których miejsc lepiej unikać.

Jako że Francja słynie z doskonałej kuchni, Paulina Wnuk-Crépy podpowiada nam, gdzie w Paryżu można dobrze i smacznie zjeść, a także zrobić udane zakupy. Zaprasza nas również w kulinarną podróż dookoła świata, którą można odbyć, nie ruszając się na krok z miasta. Pokazuje magiczne miejsca w Paryżu, w sam raz dla zakochanych, a także zdradza paryskie sekrety, czyli wskazuje zupełnie niezwykłe miejsca w tym mieście, o których raczej nie przeczytamy w przewodnikach turystycznych i nie usłyszymy od samych paryżan, a które koniecznie trzeba zobaczyć.

Aby jeszcze bardziej przybliżyć nam Paryż i dogłębnie nas z nim zapoznać, autorka dokonuje ogólnej charakterystyki paryżan, odsłania przed nami kulisy pracy w charakterze modelki i paryskich pokazów mody oraz ujawnia szczegóły związane z wychowaniem dzieci w tym właśnie mieście.

Jednocześnie, na tle tej literackiej wycieczki po Paryżu, poznajemy bliżej samą Paulinę Wnuk-Crépy i jej losy – dzieje młodej dziewczyny, do której los niespodziewanie się uśmiechnął i skierował ją do światowej stolicy mody, miasta, które może zachwycić, ale też zniechęcić swoimi nieco ciemniejszymi stronami, których tu nie brakuje. Jak poradziła sobie Paulina po przybyciu do Paryża i jakie były jej początki pracy w zawodzie modelki? W jaki sposób poznała swojego przyszłego męża i jak wyglądały jego oświadczyny? Jakich nabyła doświadczeń związanych z poszukiwaniem odpowiedniego mieszkania, a także z powiększeniem się rodziny? Tego wszystkiego – i nie tylko - dowiemy się po przeczytaniu książki „Mój Paryż, moja miłość”.

Dla mnie była to bardzo ciekawa lektura, dlatego książkę tę przeczytałam z przyjemnością. Sporo dowiedziałam się na temat Paryża, poznałam fakty i informacje dotąd mi zupełnie nieznane. Przekonałam się, iż jest to miasto pełne różnorodności i kontrastów. Dowiedziałam się, że życie w nim ma swoje dobre i złe strony, że może być fascynujące i wspaniałe, ale też niebezpieczne i przygnębiające.

Opowieść Pauliny Wnuk-Crépy jest według mnie o tyle rzetelna, że mieszkając w Paryżu ponad piętnaście lat, nie jest już kimś obcym, przyjezdnym, a więc zdążyła dobrze poznać miasto; nie jest również rodowitą paryżanką, tak więc nie ma oporów, by zdradzić nam te sekrety, które raczej niechętnie paryżanie ujawniają przed obcymi.

Autorka prowadzi narrację w sposób żywy i barwny, o Paryżu i jego mieszkańcach opowiada z widoczną pasją. O zaletach tego miasta pisze z miłością, zaś o wadach – szczerze, choć z przymrużeniem oka, wskazującym, iż te ciemniejsze jego strony nie są w stanie zmniejszyć jej uczucia, jakim darzy Paryż. To wszystko sprawia, że jej książkę czyta się świetnie.

„Mój Paryż, moja miłość” to pozycja, którą poleciłabym zarówno miłośnikom Paryża, jak i tym osobom, które tego miasta nie znają lub znają słabo, a chcą dowiedzieć się o nim czegoś więcej. W mojej opinii będzie to znakomita i przydatna lektura dla tych, którzy zamierzają odwiedzić Paryż – czy to na weekend, czy na dłużej, a może i chcieliby osiedlić się tu na stałe. Tak czy inaczej – uważam, że jest to publikacja warta uwagi i godna polecenia, co też czynię. Zachęcam do lektury i zapewniam, że czytelniczych wrażeń tu nie zabraknie. Czy jesteście więc gotowi na literacką podróż po ulicach i podziemiach, po najdalszych zakątkach i najgłębszych zakamarkach Paryża? Nic prostszego – wystarczy sięgnąć po książkę „Mój Paryż, moja miłość”, usiąść wygodnie, uruchomić wyobraźnię i pogrążyć się w lekturze.

Dorota Pansewicz

Informacje dodatkowe

Rodzaj produktu książka
Wydawca Pascal
Autor Paulina Wnuk- Crepy
Język polski
Data wydania 2015
Wydanie I
Oprawa miękka
Ilość stron 300
Wymiary / mm 131x201
Waga / gr 331
EAN 9788376425443
ISBN 978-83-7642-544-3

Napisz recenzję

Oceniasz: Mój Paryż, moja miłość

Jak oceniasz ten produkt? *

  Słaby Dobry Bardzo dobry Świetny Wybitny
Oceń produkt