Lalki w ogniu Opowieści z Indii audiobook Bieguny, audiobook

Lalki w ogniu Opowieści z Indii audiobook Bieguny

Rodzaj produktu: audiobook
Producent: Carta Blanca
Język: polski
Data wydania: 22-04-2012
Kategoria
Azja / Indie
Menu / Literatura podróżnicza
Menu / Multimedia / Audiobook
Oceń, napisz recenzję
Ocena:

Napisz recenzję >>

Produkt niedostępny

Cena: 26,90 

29,90 zł

Dostępność produktu w księgarni ArtTravel.pl:
- Kraków: niedostępny
- Łódź: niedostępny
- Warszawa: niedostępny
- Gdańsk: niedostępny

Opis

Bestseller Pauliny Wilk teraz w formie audiobooka!


„Lalki w ogniu” to książka, która cieszy się ogromną popularnością wśród Czytelników i zdobyła uznanie dziennikarzy, mistrzów polskiego reportażu oraz znawców Indii. Sprzedała się w ponad 35 tys. egzemplarzy. Stale się utrzymuje na liście TOP sieci EMPIK.   

W Plebiscycie Radiowego Domu Kultury (Program Trzeci PR) zdobyła drugie miejsce w kategorii Książka Roku 2011. Anna Dziewitt-Meller, recenzentka „Dzień dobry TVN”, Chilli Zet i Onetu, zaliczyła ją do 10 najlepszych książek roku 2011. Książka nominowana do nagrody Travellery 2012.     

 
W swej reporterskiej książce „Lalki w ogniu” dziennikarka, wieloletnia współpracowniczka „Rzeczpospolitej” i podróżniczka Paulina Wilk daje czytelnikom zaskakujący obraz Indii. Z jednej strony medialny symbol azjatyckiego boomu, indyjski tygrys, zdumiewa gospodarczym potencjałem i uwodzi egzotycznym urokiem. Z drugiej to  społeczeństwo wciąż podzielone na panów i służących, rządzone przez skrywane namiętności i tysiącletnie przesądy. Kraj, w którym politycy są posłuszni astrologom, geniusze chodzą bez butów, a miliony dziewczynek znikają bez wieści. W Lalkach w ogniu te dwa światy przenikają się. Autorka zagląda Hindusom do garnków, łóżek i serc. Wyjaśnia, jak załatwia się sprawy najbardziej przyziemne i najintymniejsze. Gdzie myją się miliony ludzi, którzy nie mają łazienek. Jak pójść na randkę w kraju, w którym za przedmałżeńską miłość grozi śmierć. Czym nakarmić gości, by nie wywołać wojny religijnej.
Ta książka dzięki sugestywnemu stylowi Pauliny Wilk zapiera dech swą obrazowością i magią. Równocześnie dla wszystkich, którzy wybierają się eksplorować ten egzotyczny kraj, stanie się nieocenionym przewodnikiem po meandrach tej fascynującej kultury.

Kolejna pozycja z docenianej serii Bieguny.
To jedna z najlepszych reporterskich książek, jakie wydano w Polsce w ostatnich latach. Jedna z tych, które chciałoby się napisać samemu.
Świetnie napisana, wciągająca i mądra książka o obcowaniu z Indiami, które niczego nie ukrywają – odsłaniają całe piękno i nędzę istnienia. Paulina Wilk znakomicie wciela się w rolę wrażliwej i spostrzegawczej przewodniczki.
Wojciech Jagielski
pisarz, publicysta „Gazety Wyborczej”

Lalki w ogniu to nie tylko mocny debiut, ale także jedna z najważniejszych reporterskich książek, które ukazały się u nas w ostatnich latach. Intensywna proza, ze wszech miar godna polecenia.

Bartosz Marzec, „Rzeczpospolita”


Bardzo wciągająca lektura opowiadająca historię niezwykłego kraju w niezwykły sposób. Wiernie oddany obraz panujących zwyczajów, szczegółowe opisy postaci, kultury miejsca oraz prawdziwego oblicza Indii, nierzadko tragicznego. Plastyczny język pobudza wyobraźnię i płynnie przenosi czytelnika w poszczególne miejsca i sytuacje. Mimo dużej ilości poruszanych tematów oraz wyczerpujących opisów – proporcje dobrane są idealnie. Książka z powodzeniem może służyć jako przewodnik po Indiach, ponieważ pokazane są oczami osoby, która zna ten kraj i bardzo dobrze go rozumie. Nie mogłam się oderwać – żałuję, że skończyłam!
Martyna Wojciechowska
podróżniczka, redaktor naczelna „National Geographic”


„Lalki w ogniu – Indie obdarte z bollywoodzkich świecidełek, bardziej wciągające niż kiedykolwiek”.
WP.PL

Informacje dodatkowe

Rodzaj produktu audiobook
Wydawca Carta Blanca
Język polski
Data wydania 22-04-2012
Waga / gr 80
EAN 9788377051856

Napisz recenzję

Oceniasz: Lalki w ogniu Opowieści z Indii audiobook Bieguny

Jak oceniasz ten produkt? *

  Słaby Dobry Bardzo dobry Świetny Wybitny
Oceń produkt