Kurs na Horn Dziennik z rejsu

Rodzaj produktu: literatura podróżnicza
Producent: Prószyński
Język: polski
Data wydania: 2009
Kategoria
Moje hobby / Żeglarstwo
Menu / Literatura podróżnicza
Oceń, napisz recenzję
Ocena:

Napisz recenzję >>

Produkt niedostępny

0,00 

Dostępność produktu w księgarni ArtTravel.pl:
- Kraków: niedostępny
- Łódź: niedostępny
- Warszawa: niedostępny
- Gdańsk: niedostępny

Opis

Fascynujący dziennik podróży z niebezpiecznej wyprawy wokół przylądka Horn.
Opłynięcie przylądka Horn niektórzy nazywają żeglarskim Everestem. Załodze jachtu "Stary" udało się nawet więcej - po przepłynięciu groźnej Cieśniny Drake'a jej członkowie dotarli do Polskiej Stacji Antarktycznej im. Arctowskiego na Wyspie Króla Jerzego w archipelagu Szetlandów Południowych. Pomiędzy chilijskim Valparaiso a Port Stanley na Falklandach pokonali 3522 mil morskich. Ten bardzo trudny rejs młodej załogi został doceniony prestiżowymi nagrodami: Rejs Roku 2003 oraz Kolos 2003 (w kategorii żeglarstwo).
Jak wygląda życie na małym jachcie podczas półtoramiesięcznego rejsu bez zawijania do portów i bez łączności ze światem? Jak się czuje jedyna w załodze kobieta? Jak można umyć się w pół litrze wody i jak przygotować posiłek dla całej załogi podczas sztormu? Dlaczego wieloryb jest równie niebezpieczny jak góra lodowa? Skąd wzięła się nazwa przylądka Horn i jakie mają przywileje, ci którzy go opłynęli? Na wszystkie te pytania znajdziesz odpowiedź w "Kursie na Horn", książce nie tylko dla miłośników podróży.

Monika Witkowska Zapalona podróżniczka, odwiedziła ponad 130 krajów na wszystkich kontynentach. Miłośniczka gór, nurkowania i sportów powietrznych, jednak jej hobby to przede wszystkim żeglarstwo (ma stopień jachtowego sternika morskiego). Jak na razie jej najdłuższą eskapadą był półroczny rejs przez Ocean Spokojny, Kanał Panamski i Atlantyk na "Zawiszy Czarnym". Za największe swoje osiągnięcie żeglarskie uważa opłynięcie przylądka Horn na jachcie "Stary".
Z zawodu dziennikarka - pisze m.in. dla "National Geographic", "Voyage", "Obieżyświata", "Podróży", "Twojego Stylu", "Rzeczpospolitej" i "Gazety Wyborczej". Autorka kilku przewodników oraz książek globtroterskich.

Informacje dodatkowe

Rodzaj produktu literatura podróżnicza
Wydawca Prószyński
Autor Monika Witkowska
Język polski
Data wydania 2009
Oprawa miękka
Ilość stron 176
Wymiary / mm 125 x 195
EAN 9788376480824
ISBN 978-83-7648-082-4

Napisz recenzję

Oceniasz: Kurs na Horn Dziennik z rejsu

Jak oceniasz ten produkt? *

  Słaby Dobry Bardzo dobry Świetny Wybitny
Oceń produkt