• Kiedyś był tu koniec świata, reportaż, Czarne

Kiedyś był tu koniec świata

Rodzaj produktu: reportaż
Producent: Czarne
Język: polski
Data wydania: 05-11-2013
Kategoria
Europa / Austria
Menu / Literatura podróżnicza
Oceń, napisz recenzję
Ocena:

Napisz recenzję >>

Cena: 26,90 

34,90 zł

Wysyłka do 24h
Dostępność produktu w księgarni ArtTravel.pl:
- Kraków: dostępne "od ręki"
- Łódź: dostępne "od ręki"
- Warszawa: dostępne "od ręki"
- Gdańsk: niedostępny
Dostawa zamówienia:
- Polecona. Poczta Polska
0,00 zł
- Odbiór w księgarni ArtTravel
0,00 zł
- Kurier 48. Poczta Polska
6,90 zł
- Paczkomaty. inPost
8,90 zł
- Express. Kurier DPD
12,90 zł

Opis

Generał Terekow, ubrany w mundur maskujący i futrzaną czapę, stoi przy szlabanie obozu Pawszino na słowacko-ukraińskiej granicy. Za sto pięćdziesiąt euro miesięcznie pilnuje zamkniętych tu uchodźców. Pakistańczycy grają z Hindusami w krykieta, zamiast dresów mają na sobie stare żołnierskie płaszcze i niekształtne puchowe kurtki, zamiast kijów do gry — drewniane pałki. Do Wiednia można dojechać stąd samochodem w pięć godzin. Od rozszerzenia strefy Schengen w grudniu 2007 roku Pawszino stało się obozem przejściowym dla schwytanych na próbie nielegalnego przekroczenia granicy UE. Są wśród nich uciekinierzy wojenni i tacy, którzy mieli nadzieję na lepsze życie. A teraz?
Florian Klenk opowiada o ich losach lakonicznie, rzeczowo, podobnie jak pisze o handlu kobietami, prostytucji na terenach przygranicznych Niemiec, Czech i Austrii czy o metodach stosowanych przez narkotykowych dealerów.
Jego reportaże śledcze, pisane w duchu Kurta Tucholskiego i Egona Erwina Kischa, dotykają granic wyobrażalności.

Florian Klenk to ktoś więcej niż ważny reporter, to narodowa konieczność. Jeśli coś w państwie austriackim śmierdzi, ludzie zwracają się do niego z nadzieją, że dojdzie sedna problemu i wydobędzie go na światło dzienne. Jego skrupulatnie udokumentowane, mądrze poprowadzone, lapidarne reportaże są aktami literackiej obrony koniecznej, z pomocą których demokratyczne społeczeństwo protestuje przeciw samozniszczeniu.

Karl-Markus Gauß

Florian Klenk jest jednym z najznamienitszych dziennikarzy austriackich – i z całą pewnością najodważniejszym. W swoich błyskotliwych reportażach pokazuje, że „wyspa szczęśliwości”, za jaką wielu Austriaków uważa swój kraj, ma również inne oblicza, szpetne i niegodziwe: pozostawiające wiele do życzenia rozprawianie się z własną nazistowską przeszłością, lęk przed obcokrajowcami i nienawiść do nich, korupcja itd. Nieprzekupny dziennikarz śledczy, a zarazem literat, który ma świetne pióro – rzadkie i szczęśliwe zrządzenie losu.

Martin Pollack

Informacje dodatkowe

Rodzaj produktu reportaż
Wydawca Czarne
Autor Florian Klenk
Język polski
Data wydania 05-11-2013
Wydanie I
Oprawa miękka
Ilość stron 160
Wymiary / mm 125x195
Waga / gr 176
EAN 9788375365481
ISBN 978-83-7536-548-1

Napisz recenzję

Oceniasz: Kiedyś był tu koniec świata

Jak oceniasz ten produkt? *

  Słaby Dobry Bardzo dobry Świetny Wybitny
Oceń produkt