• Jutro przypłynie królowa, reportaż, Czarne

Jutro przypłynie królowa

Rodzaj produktu: reportaż
Producent: Czarne
Język: polski
Data wydania: 17-07-2013
Kategoria
Menu / Literatura podróżnicza
Oceń, napisz recenzję
Ocena:

Napisz recenzję >>

Cena: 26,90 

34,90 zł

Wysyłka do 24h
Dostępność produktu w księgarni ArtTravel.pl:
- Kraków: dostępne "od ręki"
- Łódź: dostępne "od ręki"
- Warszawa: niedostępny
- Gdańsk: niedostępny
Dostawa zamówienia:
- Polecona. Poczta Polska
0,00 zł
- Odbiór w księgarni ArtTravel
0,00 zł
- Kurier 48. Poczta Polska
6,90 zł
- Paczkomaty. inPost
8,90 zł
- Express. Kurier DPD
12,90 zł

Opis

Zmowa podszytego sensacją milczenia wokół tej niewielkiej wysepki leżącej na Oceanie Spokojnym, gdzie w 1790 roku buntownicy z brytyjskiego okrętu Bounty przybili do brzegu, by wcielić w życie swoją chorą utopię, trwa już 200 lat.
Niewielu udało się tam przeniknąć i opowiedzieć historię miejsca, gdzie niepodzielną władzę sprawują biali, starsi mężczyźni, ze wszystkimi tego perwersyjnymi konsekwencjami. Statek przypływa w pobliżu zaledwie kilka razy w roku, czasem zawija jacht, ale nie jest łatwo dostać pozwolenie zejścia na ląd. Kilkadziesiąt osób zamieszkujących ten skrawek lądu, tworzy hermetyczną społeczność, do której nie dopuszcza się obcych.
Dlaczego tak się dzieje przekonał się Maciej Wasielewski, gdy pod pozorem badań nad żeglarskimi sagami spędził tam jakiś czas. W końcu został odkryty i wyrzucony. Wcześniej na własne oczy zobaczył to, czego nie chcą ujawniać światu ludzie z Pitcairn – jak funkcjonuje wyrafinowany system wykorzystywania nieletnich i słabszych. Dotknął piekła, w które trudno nam będzie uwierzyć.

© ArtTravel.pl

To nie jest książka o małej wysepce gdzieś na krańcu świata. To jest książka o tym, czego każdy z nas się boi. Maciej Wasielewski dotknął czegoś przerażającego i potrafił to opisać. Użył do tego dokładnie tylu słów, ilu trzeba, i ani jednego więcej. Wiedział, że to, co „najgorsze, można opowiedzieć milczeniem”. Ta książka dotyka zła w taki sposób, że po jej przeczytaniu człowiek koniecznie i natychmiast chce zrobić coś dobrego, by zmyć z siebie to, czego doświadczył. Przeżycie, które daje czytelnikowi Wasielewski, nie jest ani łatwe, ani przyjemne. Jest za to konieczne.
Filip Springer

Informacje dodatkowe

Rodzaj produktu reportaż
Wydawca Czarne
Autor Maciej Wasielewski
Język polski
Data wydania 17-07-2013
Wydanie I
Oprawa twarda
Ilość stron 168
Wymiary / mm 133x215
Waga / gr 305
EAN 9788375365030
ISBN 978-83-7536-503-0

Napisz recenzję

Oceniasz: Jutro przypłynie królowa

Jak oceniasz ten produkt? *

  Słaby Dobry Bardzo dobry Świetny Wybitny
Oceń produkt