Gruzja welocypedem, literatura podróżnicza, PrimoLibro
  • Gruzja welocypedem, literatura podróżnicza, PrimoLibro

Gruzja welocypedem

Rodzaj produktu: literatura podróżnicza
Producent: PrimoLibro
Język: polski
Data wydania: 30-06-2016
Kategoria
Azja / Gruzja
Menu / Literatura podróżnicza
Oceń, napisz recenzję
Ocena:

Napisz recenzję >>

Cena: 24,90 

28,90 zł

Wysyłka do 24h
Dostępność produktu w księgarni ArtTravel.pl:
- Kraków: dostępne "od ręki"
- Łódź: dostępne "od ręki"
- Warszawa: dostępne "od ręki"
- Gdańsk: niedostępny
Dostawa zamówienia:
- Polecona. Poczta Polska
0,00 zł
- Odbiór w księgarni ArtTravel
0,00 zł
- Kurier 48. Poczta Polska
6,90 zł
- Paczkomaty. inPost
8,90 zł
- Express. Kurier DPD
12,90 zł

Opis

Anna Kołodziejska- dwudziestosześcioletnia absolwentka Uniwersytetu Medycznego w Łodzi na kierunku lekarskim. Przyszłej pracy zawodowej nie wyobrażająca sobie bez skalpela w dłoni, przez co z uczuciem powołania stara się prowadzić ścieżki kariery w kierunku bloku operacyjnego i zawodu chirurga. W życiu prywatnym tryskająca energią miłośniczka niekoniecznie skoordynowanej aktywności fizycznej. Ujście nadmiaru sił znajdująca w dojo lub na ringu. Dotychczas wywalczyła ponad pół setki medali na zawodach różnej rangi w takich dyscyplinach jak taekwon-do, boks oraz kickboxing. Od ponad trzech lat powoływana w skład Polskiej Reprezentacji Full Contactu. Zajawiona na rowery pasjonatka podróży i miłośniczka przygód. Pełna dziecięcej radości, entuzjazmu i energii, a przy tym mocno roztrzepana, dzięki czemu (a może przez co) wpadanie w tarapaty to dla niej chleb powszedni. Nie angażując zanadto uwagi w ucieczkę przed nudą, przygody właściwie znajdują ją same.

Recenzje ArtTravel.pl

Gruzja to kraj słynący z pięknych krajobrazów oraz wielkiej gościnności mieszkańców. Przekonać się o tym miała okazję Anna Kołodziejska – miłośniczka podróży, przygód i jazdy rowerowej. Wraz z przyjacielem, Pawłem, przeżyli niezapomnianą gruzińską przygodę, przemierzając ten kraj na rowerach. Wspomnienia i wrażenia z tej podróży Anna Kołodziejska utrwaliła w książce „Gruzja welocypedem”.

Autorka barwnie i sugestywnie opowiada o swojej wyprawie, opisując przebytą drogę i oglądane krajobrazy, oddając klimat tej podróży, jej niedogodności wynikające z nieraz ekstremalnych warunków jazdy, a także uroki, których było zdecydowanie więcej.

Jak można się przekonać podczas lektury książki, Anna Kołodziejska oraz jej towarzysz w podróży niemal na każdym kroku spotykali się z ową osławioną gruzińską gościnnością, połączoną z zamiłowaniem Gruzinów do ucztowania, celebrowania hucznych biesiad, podczas których główną rolę odgrywa wino wypijane w bardzo dużych ilościach.

Autorka z żywością i humorem opisuje takie biesiadne spotkania, w których razem ze swym przyjacielem uczestniczyli, a także wynikające z nich rozmaite, czasem zabawne, nieraz kłopotliwe sytuacje, w jakich się znaleźli, szczególnie gdy gościnność przybierała takie rozmiary, że graniczyła wręcz z natarczywością, której niełatwo było się przeciwstawić.

Jak radzili sobie w tego typu doświadczeniami nasi podróżnicy? Jakie ekscytujące i nieco mniej przyjemne przygody ich spotkały? Tego wszystkiego można dowiedzieć się, czytając książkę „Gruzja welocypedem”.

A czyta się ją – jak sama się przekonałam - bardzo przyjemnie, zarówno ze względu na ciekawą, zajmująca treść, jak i z powodu przystępnego dla czytelnika języka i stylu opowiadania. Dodam, iż w książce znajdziemy również interesujące, warte uwagi zdjęcia.

Relacja Anny Kołodziejskiej z jej podróży przybliża nam tradycje i zwyczaje Gruzinów, ich styl życia, mentalność, sposób myślenia i pojmowania rzeczywistości. Pozwala przy tym odbiorcy przeżyć – bez wychodzenia z domu – fascynującą czytelniczą przygodę. Opowieść ta inspiruje, zachęca do poznawania świata i innych kultur, zawiera także wskazówki dla początkujących podróżników. Ponadto – co ważne – jej lektura stanowi dla czytelnika świetną rozrywkę i odskocznię od codzienności.

Dla mnie książka „Gruzja welocypedem” właśnie tym była, dlatego chciałabym zachęcić do jej przeczytania tych wszystkich, którzy lubią tego typu opowieści i relacje z podróży. Już dziś macie szansę, by choć na chwilę przenieść się do Gruzji – kraju pełnego kontrastów i różnorodności. Wykorzystajcie okazję i sięgnijcie po książkę Anny Kołodziejskiej.

Dorota Pansewicz

Informacje dodatkowe

Rodzaj produktu literatura podróżnicza
Wydawca PrimoLibro
Autor Anna Kołodziejska
Język polski
Data wydania 30-06-2016
Wydanie I
Oprawa miękka
Ilość stron 130
Wymiary / mm 150x210
Waga / gr 224
EAN 9788365499066
ISBN 978-83-65499-06-6

Napisz recenzję

Oceniasz: Gruzja welocypedem

Jak oceniasz ten produkt? *

  Słaby Dobry Bardzo dobry Świetny Wybitny
Oceń produkt