• Głosy starego morza. W poszukiwaniu utraconej Hiszpanii, reportaż, Czarne

Głosy starego morza. W poszukiwaniu utraconej Hiszpanii

Rodzaj produktu: reportaż
Producent: Czarne
Język: polski
Data wydania: 15-01-2015
Kategoria
Europa / Hiszpania / Hiszpania
Menu / Literatura podróżnicza
Oceń, napisz recenzję
Ocena:

Napisz recenzję >>

Cena: 30,90 

39,90 zł

Wysyłka do 24h
Dostępność produktu w księgarni ArtTravel.pl:
- Kraków: dostępne "od ręki"
- Łódź: dostępne "od ręki"
- Warszawa: dostępne "od ręki"
- Gdańsk: niedostępny
Dostawa zamówienia:
- Polecona. Poczta Polska
0,00 zł
- Odbiór w księgarni ArtTravel
0,00 zł
- Kurier 48. Poczta Polska
6,90 zł
- Paczkomaty. inPost
8,90 zł
- Express. Kurier DPD
12,90 zł

Opis

Kiedy ucieka się od traumy wojny, mała wioska na hiszpańskiej Costa Brava wydaje się być miejscem idealnym. Norman Lewis, klasyk brytyjskiego reportażu, znajduje tam odizolowaną, prawie odciętą od świata społeczność rybacką, której życie niezmiennie od lat dyktują przypływy i odpływy morza i wyprawy na połów sardynek. Spędza tam rok, żyjąc razem z nimi, między chylącym się ze starości kościołem, sklepem z mydłem i powidłem, rzeźnikiem, rybacką składnicą. I barem, gdzie wieczorami spotykają się mężczyźni, by dzielić się historiami minionego dnia, relacjonowanymi… białym wierszem. Czasem odwiedzają miejscową krawcową, choć niekoniecznie żeby uszyć sobie nowy garnitur.
Nic więcej od życia nie potrzebują, zanurzeni w bezpiecznej nostalgii i wspomnieniach, wierni tradycyjnym wartościom, niezbyt zainteresowani tym, co na zewnątrz, razem stawiają czoła nieuchronnemu przemijaniu ich świata.
Książka Lewisa to jego opis na chwilę przed zalewem turystów i setek hoteli, które na zawsze zmienią ten zapomniany wtedy skrawek Hiszpanii.

© ArtTravel.pl

Norman Lewis ma cudowny dar zmieniania przeszłości Hiszpanii w cierpką baśń. „Głosy starego morza” to iberyjskie „Sto lat samotności” non-fiction. Lewis jedzie do najtrudniej dostępnej miejscowości na północno-wschodnim wybrzeżu, do Farol – wioski kotów, gdzie nieśmiali mężczyźni noszą imiona wielkich wodzów, w barze wisi zasuszona syrena, a rybacy mówią białym wierszem. To miejsce, gdzie choroby spojówek leczy się moczem położnic, a kobiety przysięgają Najświętszemu Sercu Jezusa nie czytać powieści i kolorowych gazet. „Głosy…” są opowieścią o końcu tego świata – opowieścią dla tych, którzy są ciekawi, czym było Costa Brava, zanim zabetonowały je hotele. Jeśli przypadkiem wybieracie się na wakacje do Lloret del Mar czy jakiegokolwiek innego hiszpańskiego kurortu, weźcie tę książkę ze sobą. Oczywiście jeśli nie boicie się, że się wam przyśni.
Katarzyna Kobylarczyk

Informacje dodatkowe

Rodzaj produktu reportaż
Wydawca Czarne
Autor Norman Lewis
Język polski
Data wydania 15-01-2015
Wydanie I
Oprawa miękka
Ilość stron 296
Wymiary / mm 125x195
Waga / gr 280
EAN 9788375369045
ISBN 978-83-7536-904-5

Napisz recenzję

Oceniasz: Głosy starego morza. W poszukiwaniu utraconej Hiszpanii

Jak oceniasz ten produkt? *

  Słaby Dobry Bardzo dobry Świetny Wybitny
Oceń produkt