• Gdzie jest Julia?, literatura podróżnicza, Pascal

Gdzie jest Julia?

Rodzaj produktu: literatura podróżnicza
Producent: Pascal
Język: polski
Data wydania: 16-03-2016
Kategoria
Świat / Świat
Menu / Literatura podróżnicza
Oceń, napisz recenzję
Ocena:

Napisz recenzję >>

Cena: 27,90 

34,90 zł

Wysyłka do 24h
Dostępność produktu w księgarni ArtTravel.pl:
- Kraków: niedostępny
- Łódź: dostępne "od ręki"
- Warszawa: dostępne "od ręki"
- Gdańsk: niedostępny
Dostawa zamówienia:
- Polecona. Poczta Polska
0,00 zł
- Odbiór w księgarni ArtTravel
0,00 zł
- Kurier 48. Poczta Polska
6,90 zł
- Paczkomaty. inPost
8,90 zł
- Express. Kurier DPD
12,90 zł

Opis

Wiele osób pozazdrościłoby Julii. Sukcesy na niwie zawodowej (praca w telewizji!), grono oddanych przyjaciół, wspierająca rodzina – nic tylko cieszyć się i korzystać z życia.
Ona wybrała inaczej. Wyprzedała swoje rzeczy, zgromadziła oszczędności i… ruszyła dookoła naszego globu! Samotna wyprawa z niezbyt wyładowanym plecakiem stała się dla niej okazją, by spotkać się z samą sobą i światem zupełnie innych wrażeń. Uczy się ludzi i zyskuje przyjaźnie, cieszy się chwilą, daje sobie prawo do błędów i łez, wreszcie – zakochuje się. Wie, że już nie wróci, bo szczęście bywa ulotne i czasem zdobywa się je za krańcem horyzontu. Też tak potrafisz?

© ArtTravel.pl

„Być w podróży dookoła świata brzmi dumnie. Nie każdy ma odwagę, żeby wyruszyć, a potem talent, żeby o swojej przygodzie opowiedzieć mądrze. Julii udało się jedno i drugie.”
Jarosław Kuźniar

Recenzje ArtTravel.pl

„Bo są ludzie, których trzeba spotkać, i miejsca, które można zobaczyć…”

Wybrać się w podróż dookoła świata, nie mając w tym zakresie żadnego doświadczenia, z pewnością nie jest łatwo. A jednak są osoby, które mimo obaw związanych takim przedsięwzięciem decydują się na ten krok. Tak właśnie uczyniła Julia Raczko, która zupełnie znienacka, pod wpływem jakiegoś niezrozumiałego nawet dla siebie impulsu postanowiła porzucić pracę i ustabilizowane życie i udać się w podróż po różnych zakątkach świata. Relację z niej zawarła w książce „Gdzie jest Julia? O podróży dookoła świata, z której nigdy nie wróciłam”.

Już sam tytuł tej publikacji dość mocno mnie zaintrygował i sprawił, że kiedy tylko książka trafiła do moich rąk, jak najszybciej rozpoczęłam lekturę.

„Bo są ludzie, których trzeba spotkać, i miejsca, które można zobaczyć…” – takie właśnie motto przyświecało Julii w trakcie całej jej wyprawy, podczas której odwiedziła Tajlandię, Malezję, Indonezję, Australię, Nową Zelandię, Polinezję Francuską, Chile, Peru, Kubę i Meksyk. Jej opowieść o tej podróży wyraźnie wskazuje na to, iż ważne dla niej było to, aby zobaczyć w poszczególnych krajach i zakątkach świata miejsca warte obejrzenia, ale o wiele ważniejsze były spotkania z ludźmi i poznawanie ich zwykłego, codziennego życia.

W dobrej książce podróżniczej powinny być – według mnie – utrzymane odpowiednie proporcje pomiędzy poszczególnymi treściami: tymi typowo turystycznymi oraz osobistymi, oddającymi subiektywne wrażenia. Moim zdaniem Julii Raczko doskonale udało się zachować umiar w operowaniu tymi treściami.

Znajdziemy tu więc opisy miejsc, które autorka odwiedziła, wraz z rozmaitymi ciekawostkami na ich temat. Opowiada o nich w taki sposób, że my, czytelnicy, możemy je sobie odmalować w wyobraźni, poczuć ich klimat i atmosferę, dowiedzieć się, co warto zobaczyć, a co można sobie ewentualnie darować. A przy tym nie jesteśmy przytłoczeni nadmiarem informacji, które niekonieczne są potrzebne w tego typu literaturze podróżniczej.

W swojej książce Julia Raczko zamieściła również mini poradnik, w którym znajdziemy porady dotyczące planowania podróży dookoła świata, wyboru trasy, niezbędnych dokumentów, zdrowia, ubezpieczenia, bagażu, transportu, noclegu, jedzenia i bezpieczeństwa.

W całej tej opowieści nie zabrakło też oczywiście osobistych odczuć autorki – właściwie książka jest pełna emocji i wrażeń, zarówno tych związanych z poznawaniem lokalnych potraw i smaków, jak i tych, których źródłem było to, co dla Julii najważniejsze – spotkania z ludźmi. Warto wiedzieć, iż jedno z takich spotkań w znaczący sposób zaważyło na życiu Julii, całkowicie je odmieniając. Właśnie dzięki temu spotkaniu z podróży dookoła świata, która miała trwać kilka miesięcy, Julia „nigdy nie wróciła”. Jesteście ciekawi szczegółów? O tym i o wielu innych ciekawych wydarzeniach i przygodach autorki przeczytacie w jej książce.

Ja przeczytałam ją z ogromną przyjemnością i jestem pewna, że znajdzie ona wielu zwolenników pośród miłośników literatury podróżniczej. Podczas lektury daje się zauważyć lekkie pióro autorki, które sprawia, iż książkę czyta się znakomicie, przysłowiowym jednym tchem. „Gdzie jest Julia?” to nie tylko książka o podróżowaniu po świecie. To sympatyczna, pełna optymizmu i pozytywnych emocji opowieść o serdecznych spotkaniach z ludźmi, o nawiązanych przyjaźniach, o poznawaniu siebie, o umiejętności przełamywania obaw i wątpliwości i uwierzenia w siebie, a także o wspaniałej przygodzie, jaką okazałam się wyprawa dookoła świata. Myślę, że poza dostarczeniem wspaniałych wrażeń czytelniczych książka ta może stać się dla niejednej osoby inspiracją do tego, by odrzucić lęki i wzorem Julii Raczko odważyć się właśnie na taką niesamowitą przygodę. Jak bowiem podkreśla autorka: „Lepiej żałować, że coś się w życiu zrobiło, niż żałować, że się tego nie zrobiło”.

Szczerze polecam tę relację z podróży i zachęcam do lektury. Na pewno nie pożałujecie, jeśli tylko się na nią zdecydujecie. Gdzie dokładnie była Julia? Kogo spotkała? Jak podróż odmieniła jej życie? Tego dowiecie się z książki „Gdzie jest Julia?”.

Dorota Pansewicz

Informacje dodatkowe

Rodzaj produktu literatura podróżnicza
Wydawca Pascal
Autor Julia Raczko
Język polski
Data wydania 16-03-2016
Oprawa miękka
Ilość stron 320
Wymiary / mm 144x208
Waga / gr 441
EAN 9788376426730
ISBN 978-83-7642-673-0

Napisz recenzję

Oceniasz: Gdzie jest Julia?

Jak oceniasz ten produkt? *

  Słaby Dobry Bardzo dobry Świetny Wybitny
Oceń produkt