Ekspozycja bez tajemnic Galaktyka

Rodzaj produktu: poradnik
Producent: Galaktyka
Język: polski
Kategoria
Moje hobby / Fotografowanie
Menu / Poradniki
Oceń, napisz recenzję
Ocena:

Napisz recenzję >>

Produkt niedostępny

Cena: 34,90 

39,90 zł

Dostępność produktu w księgarni ArtTravel.pl:
- Kraków: niedostępny
- Łódź: niedostępny
- Warszawa: niedostępny
- Gdańsk: niedostępny

Opis

Każdy, dla kogo pojęcie ekspozycji wydaje się niejasne, czy zbyt profesjonalne, znajdzie w tej książce jego zrozumiałe objaśnienie. Autor wyjaśnia powiązania przysłony i czasu naświetlania i tłumaczy, jak wykonać dobre zdjęcia w pozornie trudnych sytuacjach, na przykład w ustawieniu pod światło, przy pochmurnej
pogodzie, w słabym oświetleniu, czy w ruchu. Wiedza ta ma istotne znaczenie zarówno dla fotografujących na filmie, jak i cyfrowo.
Opanowanie koncepcji ekspozycji sprawi, że nie będziesz musiał zamartwiać się o techniczne zawiłości i da solidną podstawę do robienia fotografii, o jakich marzysz. Książka ta, wypełniona świetnymi zdjęciami autora, jest jednocześnie i piekną, i praktyczna.
Fotografia staje się tak powszechna jak jedzenie lub obsługa komputera. Technologia cyfrowa, którą otrzymaliśmy chwilę temu, dodatkowo sprzyja przekonaniu, że współczesny aparat fotograficzny jest narzędziem doskonałym i niepotrzebna jest już wiedza, aby zrobić zdjęcie poprawne technicznie. To jednak bardzo mylne, iluzoryczne przekonanie. Z doświadczenia wiem, że nawet szczęście, w tym także szczęście fotografa, preferuje umysły wykształcone oraz rzetelną wiedzę.

Książka Bryana Petersona właśnie tego dotyczy. Napisana przez entuzjastę fotografii,
przystępnym dla każdego językiem i w życzliwym tonie, przekazuje nam wiedzę potrzebną do tego, aby lepiej panować nad tym medium i aby móc go bardziej swiadomie i kreatywnie używać.
Ekspozycja bez tajemnic to publikacja bardzo przydatna dla wszystkich interesujących się wykonywaniem zdjęć analogowych i tych nowoczesnych, cyfrowych. Jest szczególnie cenna dla tych, którzy weszli na fascynującą, pełną tajemnic drogę, jaką jest pasja fotografowania i chcą w pełni wykorzystać możliwości swojego sprzętu.
Tomasz Tomaszewski generalny konsultant polskiej edycji National Geographic, wielokrotny juror World Press Photo, laureat wielu
prestiżowych konkursów fotograficznych; doświadczony wykładowca - uczy fotografii w Polsce, USA, Niemczech i we Włoszech.
Ekspozycja bez tajemnic wprowadzi początkujących w świat świadomej fotografii, a zaawansowanym pomoże ugruntować i uporządkować zdobytą wcześniej wiedzę. Ci drudzy z pewnością znajdą w niej również nową wiedzę. Autor, krok po kroku, omawia poszczególne zagadnienia i cierpliwie tłumaczy podstawy w sposób
zrozumiały dla każdego. Odpowiednio dobrane ilustracje i fotografie są dodatkowym atutem. Polecamy!

Redakcja Fotopolis.pl

O AUTORZE
Bryan Peterson jest profesjonalnym fotografem, instruktorem o międzynarodowej renomie i autorem bestsellerowych książek poświęconych fotografii.

Informacje dodatkowe

Rodzaj produktu poradnik
Wydawca Galaktyka
Autor Bryan Peterson
Język polski
Oprawa miękka
Ilość stron 160
Wymiary / mm 210 X 280
EAN 9788375790030
ISBN 978-83-7579-003-0

Napisz recenzję

Oceniasz: Ekspozycja bez tajemnic Galaktyka

Jak oceniasz ten produkt? *

  Słaby Dobry Bardzo dobry Świetny Wybitny
Oceń produkt