Co wnosi nos? Nauka o tym co nam pachnie W.A.B.

Rodzaj produktu: literatura podróżnicza
Producent: W.A.B.
Język: polski
Data wydania: 2010
Kategoria
Moje hobby / Podróże
Menu / Literatura podróżnicza
Oceń, napisz recenzję
Ocena:

Napisz recenzję >>

Produkt niedostępny

Cena: 40,90 

44,90 zł

Dostępność produktu w księgarni ArtTravel.pl:
- Kraków: niedostępny
- Łódź: niedostępny
- Warszawa: niedostępny
- Gdańsk: niedostępny

Opis

Co wnosi nos? to pasjonująca wędrówka przez niemal wszystkie dziedziny życia: od czysto fizycznej percepcji, przez udział aromatu w wielu sektorach międzynarodowego biznesu, aż po rolę zapachów w zapamiętywaniu oraz ich zdolność do przywoływania wspomnień.

Wpływ zapachów na zachowanie człowieka analizowany był niezliczoną ilość razy, ale jeszcze nigdy w tak interesujący i zabawny sposób. Powonienie, jako naturalna umiejętność, zostaje sprowadzone z enigmatycznych naukowych wyżyn w obręb codziennego życia. Autor serwuje czytelnikom garść ciekawostek z życia artystów oraz przemysłowców zręcznie manipulujących nami za pomocą zapachów. Popiera swój wywód bogatym doświadczeniem psychologa zapachu. Tak jak wonie mogą być ładne lub nieprzyjemne, tak samo praca, którą wykonuje Avery Gilbert, odkrywa przed nim zarówno starannie strzeżone receptury najdroższych perfum, jak i to, co jest źródłem nieznośnego odoru. Zapach odgrywa ogromną rolę w codziennym życiu, które jest bardziej tajemnicze, niż nam się wydaje.

Jak będzie wyglądać przyszłość naszych zmysłów? Czy przejmiemy nad nimi pełną kontrolę? Czy możliwy byłby bezwonny świat? I w końcu - jak wielki wpływ na nasze postrzeganie rzeczywistości ma zapach? Na te i na wiele innych pytań Gilbert, znany ze znakomitych odczytów popularyzator nauki, odpowiada z pasją i prowadzi czytelnika przez świat pełen zapachów.

Książka Co wnosi nos? Nauka o tym, co nam pachnie została nominowana do Los Angeles Times Book Prize in Science & Technology (2008), a w 2009 do Science Book Prize, przyznawanej przez Royal Society of London. Do tej pory została przetłumaczona na chiński, japoński, hiszpański, koreański i turecki.

Z recenzji:

Świetna zabawa... Co wnosi nos? to solidnie przygotowany zbiór faktów i mitów, wplecionych we wciągającą historię lepszych i gorszych zastosowań zapachu. Przekopawszy się przez różne woniejące archiwa, Gilbert przedstawia szeroką, a przy tym głęboką analizę tego, „co wnosi nos".
„Science"

Książka ta to niemal zakazana przyjemność (z tej racji, że dowcipy dotyczące zapachów są najczęściej wulgarne), jest więc najlepsza w swoim rodzaju. Nie tylko dostarcza wiele rozrywki, ale i stanowi naprawdę przydatne źródło informacji. Gilbert dowcipkuje jak zawodowy komik, ale nigdy nie pozwala na to, by humor dominował nad solidnymi, opartymi na badaniach informacjami.
„Booklist"

Strona po stronie, poprzez zmysłowe opisy, Gilbert zaszczepia czytelnikowi swoją pasję do zapachów.
„Now"

Nigdy już nie pomyślisz o perfumach (lub o Prouście) jak do tej pory.
Jack Turner, www.randomhouse.ca

Z nawiązaniami do gigantów literatury, takich jak Emily Dickinson, Marcel Proust, Henry Adams, William Faulkner i Salman Rushdie; pionierów kina, jak Mike Todd i John Waters, oraz ikon kultury: Helen Keller i Andy'ego Warhola, książka ta sprosta niemal każdemu czytelniczemu gustowi.

dr Fred Bortz

Informacje dodatkowe

Rodzaj produktu literatura podróżnicza
Wydawca W.A.B.
Autor Avery Gilbert
Język polski
Data wydania 2010
Oprawa twarda
Ilość stron 448
Wymiary / mm 123 x 195
Waga / gr 445
EAN 9788374147576
ISBN 978-83-7414-757-6

Napisz recenzję

Oceniasz: Co wnosi nos? Nauka o tym co nam pachnie W.A.B.

Jak oceniasz ten produkt? *

  Słaby Dobry Bardzo dobry Świetny Wybitny
Oceń produkt