• Blondynka w Amazonii National Geographic, literatura podróżnicza

Blondynka w Amazonii National Geographic

Rodzaj produktu: literatura podróżnicza
Producent: National Geographic
Język: polski
Data wydania: 01-11-2011
Kategoria
Ameryka Pd / Ameryka Południowa
Menu / Literatura podróżnicza
Oceń, napisz recenzję
Ocena:

Napisz recenzję >>

Produkt niedostępny

Cena: 7,90 

9,99 zł

Dostępność produktu w księgarni ArtTravel.pl:
- Kraków: niedostępny
- Łódź: niedostępny
- Warszawa: niedostępny
- Gdańsk: niedostępny

Opis

Nowa seria książek przygodowych znanej podróżniczki i pisarki, Beaty Pawlikowskiej. Najbardziej niezwykłe zakątki świata, zaskakujące obserwacje, zabawne rysunki i kolorowe fotografie.
Na Wyspie Wielkanocnej polinezyjski mistrz zrobił mi nowy tatuaż. Na Zanzibarze odkryłam tajemnicę szczęścia. W Himalajach spotkało mnie przeznaczenie, a w Tybecie zrozumiałam sens życia po życiu. W Peru piłam herbatę z koki, w Brazylii ścigałam pająki, a na Sri Lance buddyjski mnich odprawił nade mną rytuał z wachlarzem. W Tanzanii leciałam spadającym balonem, a w Indiach tropiłam białego szczura. W Kambodży dowiedziałam się, że mam na imię Mały Wiatr, w Meksyku jadłam pieczone świerszcze, a w Amazonii tropiłam jaguara...
BLONDYNKA W AMAZONII - pieczone mrówki, zabójcze gąsienice, piranie, kajmany i elektryczne węgorze, pająki i skolopendry, odkrywanie prawdy, oswajanie dżungli, wędrówka po tropach jaguara i gorączka amazońskiej nocy.

Recenzje ArtTravel.pl

W swojej kolejnej książce należącej do serii „Dzienniki z podróży” Beata Pawlikowska zaprasza nas do amazońskiej dżungli. Jak pisze: „Fascynowało mnie to, że dżungla amazońska jest miejscem tak dziewiczym i zupełnie innym od wszystkich. Co kilka miesięcy wracałam więc w dorzecze Amazonki i na nowo zagłębiałam się w puszczę, usiłując zrozumieć jej tajemnicę”. W książce „Blondynka w Amazonii” autorka odkrywa przed nami jej tajemnice i sekrety.
Dowiemy się, czym jest cisza w dżungli amazońskiej, jak szybko przygotować obóz, jak wygląda amazońska sypialnia i na czym polega sukces dobrze przespanej nocy w dżungli. Beata Pawlikowska zaproponuje nam także oryginalny przysmak tamtejszej ludności, który, jak pisze, sama jadła wiele razy.
Każda kąpiel w Amazonce jest wg autorki ekstremalną przygodą. Dowiemy się, jak taka przygoda wyglądała z jej udziałem i o czym należy pamiętać, zażywając takiej kąpieli. Beata Pawlikowska zdradzi nam też sekret indiańskiego sposobu poruszania się po dżungli.
Głównymi bohaterami książki „Blondynka w Amazonii” są mieszkańcy dżungli amazońskiej – całkiem mali i więksi, mniej lub bardziej groźni. Beata Pawlikowska opowiada o tym, jak wygląda ich ”szalone” nocne życie, jakich gości można się spodziewać w swojej amazońskiej sypialni, czym taka wizyta może grozić i jak się przed nią ochronić. Znajdziemy tu więc mrożące krew w żyłach opowieści o pająkach, wężach, moskitach, rybkach canero (candirú), piraniach i skorpionach. A w tle znajduje się tajemniczy jaguar, którego tropi autorka książki (a może to on ją).
Jednak pisząc o tych wszystkich mieszkańcach dżungli, Beata Pawlikowska traktuje ich dosyć przyjaźnie, z humorem. Nie są oni dla niej śmiertelnymi wrogami, raczej „gospodarzami” dżungli, z którymi „goście”, tacy jak ona, muszą nauczyć się żyć w zgodzie. W jej opowieści nawet pająk ptasznik wydaje się być sympatycznym stworzonkiem.
Doskonale podsumowują to jej słowa: „I myślę sobie, że życie jest cudowne. Cudowne. Niezależnie od wszystkiego, co kryje się w czeluściach głębin Amazonki i krąży wokół mnie kłapiąc zębami. Dopóki wychodzę na brzeg mając po dziesięć palców u rąk i u stóp, wszystkie ręce i nogi, nos w całości i nietkniętą skórę, to życie jest piękne”.
Czytając książki Beaty Pawlikowskiej właśnie to sobie uświadamiam: że życie jest piękne. Może na co dzień, pochłonięci przez zwyczajną rzeczywistość, o tym nie pamiętamy. Dlatego warto sięgnąć np. właśnie po „Blondynkę w Amazonii”, aby tę prawdę odkryć na nowo. Życie i świat są piękne.
„Blondynka w Amazonii” to niewielkich rozmiarów książeczka, ale za to bardzo interesująca. Zawiera w sobie wiele ciekawych informacji, a przy tym napisana jest tak barwnie, że czytając ją łączymy przyjemne z pożytecznym. Opisy dżungli amazońskiej są tak obrazowe i sugestywne, iż można w wyobraźni usłyszeć jej różnorodne odgłosy i dźwięki, poczuć zapach, zobaczyć głęboką zieleń.
Lektura książki, a także zabawne rysunki nawiązujące do jej treści, niejeden raz wywołują uśmiech na twarzy. Narracja – jak zawsze u Beaty Pawlikowskiej – prowadzona jest z dużym poczuciem humoru. Dzięki temu uważam, że jest to doskonała książka na poprawę nastroju oraz oderwanie się choć na chwilę od codzienności.
Znajdziemy tu także wkładkę z kolorowymi, ciekawymi zdjęciami, przedstawiającymi przede wszystkim dżunglę i jej mieszkańców.
Książka „Blondynka w Amazonii” bardzo mi się spodobała i jestem pewna, że miłośnicy tego typu literatury oraz książek Beaty Pawlikowskiej nie poczują się zawiedzeni, gdy po nią sięgną. A dla tych, którzy może nie mieli jeszcze okazji zetknąć się z książkami tej autorki, na pewno lektura „Blondynki w Amazonii” stanie się zachętą do zaznajomienia się z innymi.

Dorota Pansewicz

Informacje dodatkowe

Tytuł oryginalny Blondynka w Amazonii
Rodzaj produktu literatura podróżnicza
Wydawca National Geographic
Autor Beata Pawlikowska
Język polski
Data wydania 01-11-2011
Oprawa miękka
Ilość stron 96
Wymiary / mm 110 x 170
Waga / gr 90
EAN 9788375961287
ISBN 978-83-7596-128-7

Napisz recenzję

Oceniasz: Blondynka w Amazonii National Geographic

Jak oceniasz ten produkt? *

  Słaby Dobry Bardzo dobry Świetny Wybitny
Oceń produkt