Bieszczady Wyprawy marzeń

Rodzaj produktu: album
Producent: Pascal
Język: polski
Data wydania: 2010
Kategoria
Europa / Polska / Góry i Pogórza / Bieszczady
Menu / Albumy
Oceń, napisz recenzję
Ocena:

Napisz recenzję >>

Produkt niedostępny

Cena: 31,90 

39,90 zł

Dostępność produktu w księgarni ArtTravel.pl:
- Kraków: niedostępny
- Łódź: niedostępny
- Warszawa: niedostępny
- Gdańsk: niedostępny

Opis

Seria albumów Wydawnictwa Pascal "Wyprawy marzeń" prezentuje regiony i kraje, o których marzy każdy człowiek ciekawy świata. Piękne fotografie ludzi, natury i architektury składające się na albumy Indie, Madagaskar, Mongolia, Norwegia, Grenlandia, Peru, Syberia, Chiny, Tybet, Nepal, i Ziemia Święta budzą zachwyt pięknem i odmiennością przedstawionego świata i inspirują do spełniania podróżniczych planów. To wspaniałe lektury na jesienne i zimowe wieczory, a także dobry pomysł na prezent dla tych wszystkich, którzy chcą wyrwać się z rutyny codzienności  i udać w fotograficzną podróż, wyprawę marzeń.  


Autorka albumu „Bieszczady”, Elżbieta Dzikowska tak pisze o swoich ukochanych górach. Nie ma piękniejszych gór na świecie. O każdej porze roku inne, zawsze malownicze, przy dobrej pogodzie pozwalające podziwiać widoki aż po Tatry. Dawniej zamieszkane przez Bojków, dzisiaj – przez „tutejszych” z całej Polski, którzy szukali wśród gór schronienia, przygody, zarobku. Wciąż dzikie, bezludne, choć jeszcze przed wojną moja gmina Lutowiska (jestem obywatelem honorowym Ustrzyk Górnych) była najgęściej zaludnioną w Polsce. Po dawnych wioskach – których mieszkańców wysiedlono najpierw przez Sowietów na Ukrainę, a później w ramach akcji „Wisła” na Ziemie Odzyskane – pozostały najczęściej tylko cmentarze i stare jabłonie. Bieszczady fascynują o każdej porze roku. Podróż przez ten piękny region proponuję zaczynać od przepięknego Muzeum Budownictwa Ludowego w Sanoku. Kiedy pogoda nie pozwala na górskie wędrówki, można zwiedzać także dawne cerkiewki, z których większość przeksztalcono w kościoły. Fotografowanie tych pięknych świątyń to jedna z moich pasji – jej efekty można zobaczyć w galerii Hotelu Górskiego w Ustrzykach Górnych.

Elżbieta Dzikowska
Historyk sztuki, sinolog, podróżnik, reżyser fi lmów dokumentalnych, autorka wielu książek i wystaw sztuki współczesnej. Wspólnie z mężem – Tonym Halikiem – prowadziła, cieszący się dużym zainteresowaniem, podróżniczy program telewizyjny Pieprz i wanilia. Należy do polskiej sekcji Międzynarodowego Stowarzyszenia Krytyków Sztuki, prestiżowego polskiego oddziału The Explorers Club, jest honorowym członkiem Polonijnego Klubu Podróżnika i honorowym obywatelem Ustrzyk Górnych i Międzyrzecza Podlaskiego.

Informacje dodatkowe

Rodzaj produktu album
Wydawca Pascal
Autor Elżbieta Dzikowska
Język polski
Zakres Polska podkarpackie
Data wydania 2010
Oprawa twarda
Ilość stron 176
Wymiary / mm 205 x 294
EAN 9788375137446
ISBN 978-83-7513-744-6

Napisz recenzję

Oceniasz: Bieszczady Wyprawy marzeń

Jak oceniasz ten produkt? *

  Słaby Dobry Bardzo dobry Świetny Wybitny
Oceń produkt