• Białe. Zimna wyspa Spitsbergen, reportaż, Czarne

Białe. Zimna wyspa Spitsbergen

Rodzaj produktu: reportaż
Producent: Czarne
Język: polski
Data wydania: 06-08-2014
Kategoria
Europa / Norwegia
Menu / Literatura podróżnicza
Oceń, napisz recenzję
Ocena:

Napisz recenzję >>

Cena: 30,90 

39,90 zł

Wysyłka do 24h
Dostępność produktu w księgarni ArtTravel.pl:
- Kraków: dostępne "od ręki"
- Łódź: dostępne "od ręki"
- Warszawa: dostępne "od ręki"
- Gdańsk: niedostępny
Dostawa zamówienia:
- Polecona. Poczta Polska
0,00 zł
- Odbiór w księgarni ArtTravel
0,00 zł
- Kurier 48. Poczta Polska
6,90 zł
- Paczkomaty. inPost
8,90 zł
- Express. Kurier DPD
12,90 zł

Opis

Spitsbergen kojarzy się z białą, zmarzniętą pustką, jak na wysunięte najdalej na północ miejsce, gdzie żyją ludzie, przystało. Niewielu jest śmiałków, którzy potrafią przetrwać kilka długich miesięcy nieustannie świecącego słońca, by kolejne spędzić w mroku i zimnie nocy polarnej. Co przyciąga ludzi prawie 50 nacji na tę największą norweską wyspę w Arktyce? Potrzeba przeżycia romantycznej przygody, życiowa konieczność czy coś zupełnie innego?
Autorka, od kilku lat mieszkająca pośród innych osadników, dobrze ich poznała. Każdy z nich ma swoją własną, niepowtarzalną historię, a przyniesione tam ze sobą doświadczenia tworzą niezwykły tygiel kultur, tradycji, języków i osobowości. Razem z nią zajrzymy do międzynarodowego banku nasion, do opuszczonych kopalni węgla czy Horsundu, na Polską Stację Polarną. Nauczymy się, co jest najważniejsze w miejscu, gdzie przerwać mogą tylko najsilniejsi, choć niekoniecznie fizycznie i na czym polega siła przyciągania tego miejsca.

© ArtTravel.pl

Trzeba mieć w sobie dużo odwagi, by zamierzyć książkę reporterską z miejsca, gdzie – jak zauważa sama autorka – latem jest jasno i zimno, a zimą ciemno i bardzo zimno, ludzi dwa i pół tysiąca, a niedźwiedzi polarnych pół tysiąca więcej, dróg raptem ze czterdzieści kilometrów i ani jednego drzewka, ani jednego kota. Czy w takiej przestrzeni może dziać się coś interesującego? Sięgnijcie po tę książkę, by się przekonać – jak wiele i jak bardzo! Bo tu wszyscy są skądś, przywieźli kawałki swoich światów, a ich splątane losy tworzą odrębny mikrokosmos i dużo mówią o świecie w ogóle. W tej z pozoru statycznej przestrzeni odkrywamy ślady wielkiej historii, ludzkich miłości i dramatów.
Leszek Będkowski, Polityka

Informacje dodatkowe

Rodzaj produktu reportaż
Wydawca Czarne
Autor Ilona Wiśniewska
Język polski
Data wydania 06-08-2014
Wydanie I
Oprawa twarda
Ilość stron 208
Wymiary / mm 133x215
Waga / gr 330
EAN 9788375368291
ISBN 978-83-7536-829-1

Napisz recenzję

Oceniasz: Białe. Zimna wyspa Spitsbergen

Jak oceniasz ten produkt? *

  Słaby Dobry Bardzo dobry Świetny Wybitny
Oceń produkt