Atlas Świata - edycja limitowana

Rodzaj produktu: atlas geograficzny
Producent: Demart
Język: polski
Data wydania: 01-08-2008
Kategoria
Świat / Świat
Menu / Atlasy / Atlasy geograficzne
Oceń, napisz recenzję
Ocena:

Napisz recenzję >>

Produkt niedostępny

Cena: 85,90 

99,90 zł

Dostępność produktu w księgarni ArtTravel.pl:
- Kraków: niedostępny
- Łódź: niedostępny
- Warszawa: niedostępny
- Gdańsk: niedostępny

Opis

„ATLAS ŚWIATA” - edycja limitowana to prawdziwe kompendium wiedzy przydatne w każdym domu. Oprócz tradycyjnych map prezentujących regiony i kraje zawiera wiele map o tematyce społeczno-gospodarczej. Na wstępie prezentowane są zagadnienia dotyczące wszechświata i całej naszej planety. Historia naturalna Ziemi, ewolucja człowieka oraz roślin i zwierząt, procesy przyrodnicze – to tylko niektóre z nich.

Szeroki wachlarz tematów społeczno-gospodarczych pojawia się zarówno na mapach całego świata, jak i kontynentów oraz Polski. Ilustrują one najczęściej stosowane wskaźniki i przybliżają takie problemy współczesnego świata jak AIDS, analfabetyzm, bezrobocie i bieda czy degradacja środowiska.

Ważnym atutem zwiększającym użyteczność map regionów i krajów jest oryginalne nazewnictwo. Na obszarach zamieszkanych przez różne narodowości podano nazwy w kilku językach. Ponadto szeroko stosowano nazewnictwo polskie.

Szczególnie wiele uwagi poświęcono Polsce. Poza charakterystyką środowiska przyrodniczego, gospodarki i społeczeństwa na kilku mapach prezentowane są atrakcje turystyczne, główne regiony i Warszawa.

Atlas zawiera także obszerną i bardzo aktualną część encyklopedyczną. Informacje dotyczące rekordów naszej planety przedstawiono na barwnych tablicach oraz w tabelach. Szeroko scharakteryzowano wszystkie kraje świata, w tym nieuznawanie oraz wszystkie terytoria zależne. Oprócz flag i godeł podano krótki rys historyczny, dane ogólne i społeczno-gospodarcze o państwach i terytoriach.

Koniecznym dopełnieniem atlasu jest obszerny indeks nazw zawierający ponad 70 000 haseł oraz mapy skorowidzowe ułatwiające czytelnikom poruszanie się po atlasie.

Informacje dodatkowe

Rodzaj produktu atlas geograficzny
Wydawca Demart
Język polski
Indeks miejscowości
Data wydania 01-08-2008
Wydanie I
Oprawa twarda
Ilość stron 432
Wymiary / mm 250 x 350
Waga / gr 2555
EAN 9788374274555
ISBN 9788374274555

Napisz recenzję

Oceniasz: Atlas Świata - edycja limitowana

Jak oceniasz ten produkt? *

  Słaby Dobry Bardzo dobry Świetny Wybitny
Oceń produkt