• Ameksyka. Wojna wzdłuż granicy, reportaż, Czarne

Ameksyka. Wojna wzdłuż granicy

Rodzaj produktu: reportaż
Producent: Czarne
Język: polski
Data wydania: 26-03-2012
Kategoria
Ameryka Pn / Meksyk
Ameryka Pn / USA / USA
Menu / Literatura podróżnicza
Oceń, napisz recenzję
Ocena:

Napisz recenzję >>

Cena: 33,90 

44,50 zł

Wysyłka do 24h
Dostępność produktu w księgarni ArtTravel.pl:
- Kraków: dostępne "od ręki"
- Łódź: dostępne "od ręki"
- Warszawa: dostępne "od ręki"
- Gdańsk: niedostępny
Dostawa zamówienia:
- Polecona. Poczta Polska
0,00 zł
- Odbiór w księgarni ArtTravel
0,00 zł
- Kurier 48. Poczta Polska
6,90 zł
- Paczkomaty. inPost
8,90 zł
- Express. Kurier DPD
12,90 zł

Opis

To swoiste jądro ciemności, które zasysa tereny pod obu stronach granicy amerykańsko-meksykańskiej, wciągając ludzi nie potrafiących oprzeć się złu. Groza terroru i przemocy wybuchającej w rytm kolejnych potyczek między gangami, wojskiem, policją, agentami federalnymi zatacza coraz szersze kręgi.
Przez lata nic się nie zmienia. Bezsilne państwo ustępuje pola przemytnikom i mordercom, gangsterom i skorumpowanym władzom. Narkotyki i wojna domowa zbierają swoje krwawe żniwo, a ofiarami są wszyscy. Masowo ginące w Ciudad Juarez kobiety, zbyt dociekliwi dziennikarze, gangsterska konkurencja i policjanci, którzy nieopatrznie uwierzyli w sprawiedliwość, ludzie zaplątani w sieć cudzych interesów, zwykli przechodnie.
Z tej wypalonej bezprawiem ziemi ucieka, kto może, z klasą średnią na czele. Pozostali muszą żyć tutaj, na własną rękę układając się z losem.
Ed Vulliamy podążył trasą wiodącą od wybrzeża Pacyfiku w stronę Zatoki Meksykańskiej, próbując dociec niewygodnej dla wszystkich prawdy, na przykład o ścisłych związkach narkotykowego biznesu z meksykańską gospodarką czy opłacalnym, więc prowadzonym na szeroką skalę przemycie narkotyków, ludzi i broni.
Przerażenie dotyka także czytającego.

© ArtTravel.pl

Robotnice z maquiladoras, kierowcy ciężarówek, narcotraficantes, przemytnicy broni, tysiące emigrantów, strażnicy graniczni, coyotes, polleros, sicarios i Indianie — wszyscy oni zamieszkują ten nieformalny, ale rzeczywisty region zwany Ameksyką, rozdzielony linią graniczną, która o wszystkim decyduje i z której wszystko wynika. Znamy to pogranicze z malowniczych i pełnych przemocy hollywoodzkich filmów, ale żeby spróbować pojąć, co tam tak naprawdę się dzieje, kto z kim prowadzi tę wojnę i dlaczego powinno nas to obchodzić, warto wczytać się w zapiski Eda Vulliamy’ego z wyprawy w głąb tego świata.
Tomasz Pindel

Informacje dodatkowe

Rodzaj produktu reportaż
Wydawca Czarne
Autor Ed Vulliamy
Język polski
Data wydania 26-03-2012
Wydanie I
Oprawa miękka
Ilość stron 512
Wymiary / mm 133x215
Waga / gr 496
EAN 9788375363692
ISBN 978-83-7536-369-2

Napisz recenzję

Oceniasz: Ameksyka. Wojna wzdłuż granicy

Jak oceniasz ten produkt? *

  Słaby Dobry Bardzo dobry Świetny Wybitny
Oceń produkt